Andrea Růžičková popsala, jak probíhá oprava domu na vsi. Čeká nás vyklízení půdy, říká

Herečka Andrea Růžičková
Herečka Andrea Růžičková
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2021

Vlastní bydlení může být splněným snem. Herečka Andrea Růžičková (36), známá jako lékařka Marika Lukáčová z oblíbeného seriálu, se rozhodla s manželem Mikolášem (41) udělat důležitý životní krok. Koupili starý dům na vesnici a pustili se do jeho přestavby podle svých představ. Prošel velkou rekonstrukcí, ale práce na domě bývá občas nekonečná. "Je to tu úžasné, protože jsme venku v přírodě a nepodléháme pandemii a informacím, které v podstatě přivádí člověka jen do deprese. Jsem nesmírně vděčná za to, že jsme tady," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Pro Andreu Růžičkovou je rodina největší poklad. S manželem a dvěma syny se rozhodla usadit na dědině a přestavět dům z 16. století, který se stal jejich novým domovem. Mají za sebou už první Vánoce a herečka je šťastná, že udělali krok vpřed, i když to nebylo a není snadné.

"Je to nekonečný příběh opravovat starý dům. Teď třeba děláme nové dveře, aby neunikalo teplo a nefoukalo nám dovnitř. Čeká nás vyklízení půdy a spousta dalších věcí – pořád tu je na čem pracovat. Ale je to úžasné, protože jsme venku v přírodě a nepodléháme pandemii a informacím, které v podstatě přivádí člověka jen do deprese. Jsem nesmírně vděčná za to, že jsme tady," řekla Andrea Růžičková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na konci hereččina druhého těhotenství měla opravdu silné nutkání, které by se dalo považovat za Boží prozřetelnost.

"Chvíli po tom rozhodnutí přišla pandemie. Pro mě je místo, kde žijeme, velkou záchranou - pro celou naši rodinu a život tady vnímám jako ozdravnou terapii. Dům je velký asi 150 metrů čtverečních, dole 100 a nahoře ještě patro. Máme krásnou starou zahradu se stromy," popsala pro ŽivotvČesku.cz Andrea Růžičková vlastní bydlení, které si neustále s rodinou zútulňují.

"Když jsme hledali nemovitost, bylo hodně těžké najít zahradu, která je skutečně zahradou. Pozemek je většinou na poli a čekáte dalších 40 let, než vám vyrostou stromy. Na naší zahradě máme například dvousetletý ořech, který stále plodí a to jsou stromy, kterých si nesmírně vážíme a staráme se o ně. V dnešní době je mít dům a zahradu největší bohatství, protože člověk má prostor a možnost pohybu," doplnila Andrea Růžičková pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.