Láska jim kvete i po 9 letech vztahu. Andrea Růžičková popsala první seznámení s manželem. Čekala jsem konec světa, říká

Manželé Andrea a Mikoláš Růžičkovi
Manželé Andrea a Mikoláš Růžičkovi
Foto: Se svolením Andrey Růžičkové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2021

V dnešní hektické době, kdy se na partnerských vztazích negativně podepisuje pandemie koronaviru, je pohled na šťastný pár vzácností. Herečka Andrea Růžičková (37), kterou televizní diváci znají mimo jiné z role Evy Dvořákové z retro seriálu veřejnoprávní televize, na konci léta oslavila pět let v manželství, ale první prosinec se zapsal do jejího života jako den, kdy oficiálně vstoupila do vztahu s manželem Mikolášem Růžičkou (42). "Bylo to s veškerou vážností a zodpovědností, potvrzení, že nejde o žádný flirt nebo »kafíčkování«," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

V srpnu oslavili manželé Andrea a Mikoláš Růžičkovi pětileté výročí od svatby, která proběhla v roce 2016 v kostele sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců, kde si dvojice řekla své »ano«. Ale první den meteorologické zimy má pro ně podobně důležitý význam, protože souvisí s jejich začátkem vztahu. Dohromady je přitom svedla společná láska k umění.

"Poznali jsme se na mé první výstavě fotografií, kam ho přivedl jeho kamarád. Toho 1. prosince máme jako datum, kdy jsme si oficiálně řekli, že vstupujeme do vztahu s veškerou vážností a zodpovědností, nejde o žádný flirt nebo »kafíčkování«. Čili nám zůstal jako připomínka každý rok. Bylo to zároveň zajímavé v tom, že se jednalo o 1. prosince 2012, kdy jsem čekala konec světa, co měl nastat podle mayského proroctví (směje se). V mém životě došlo k pomyslnému konci jistého světa a začátku nového. Takže mám k tomuto roku specifický vztah," řekla Andrea Růžičková pro ŽivotvČesku.cz.

Dá se říci, že v manželovi, který působí jako hudebník, nalezla spřízněnou duši. Rok po svatbě přišel na svět jejich první syn Tobiáš (4) a na Silvestra roku 2019 k němu přibyl nyní za měsíc dvouletý Jáchym.

"Na manželovi nejvíce oceňuji jeho empatii a také nemůžu nezmínit uspořádání životních hodnot, které jsou od začátku jasně dané a podle mého názoru je to opravdu zásadní. Co se týká oslav, tak slavíme v podstatě každý den (směje se) a určitě nic nepřipravujeme. Spíše oslavujeme ten smysl. Vždy si to připomeneme, povídáme si o tom, vyprávíme o našem seznámení dětem. Nikdy jsme neholdovali pompézním kýčovitým oslavám, víceméně je to pro nás nepodstatné. Možná se to nezdá, ale připomínání si těch důležitých okamžiků má obrovský význam, obzvlášť, když na to člověk často už zapomíná. Musíme se umět zastavit. »Slavíme« jak výročí svatby, tak výročí chození," prozradila krásná herečka, která patří mezi oblíbené tváře televizní obrazovky – ztvárnila například postavu doktorky Mariky Lukáčové v seriálu z lékařského prostředí.

Rodina před časem koupila na vesnici dům, který má původ až v 16. století, a pustila se do kompletní rekonstrukce. Andrea Růžičková přiznala, že si potrpí na tradice, staré věci, v nichž vidí hodnotu a stejně tak přistupuje ke svým vzpomínkám.

"Poslechla jsem svoji intuici a rodinné album jsem začala vytvářet právě 1. prosince 2012, v den našeho oficiálního začátku vztahu s manželem. Mám to tam i s větami a nuancemi zachycující všechny emoce, které jsem chtěla, abychom si zapamatovali. Spíš to trošku »flákám« teď, kdy už to s ohledem na rodinu moc nestíhám. Nicméně je krásné se na to čas od času podívat, protože devět let je tam zachycených v průběhu času. V hmatatelném papírovém albu, kde člověk nalepuje fotky a je to s ručně psanými osobními poznámkami," dodala Andrea Růžičková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.