Andrej Babiš a Ivan Bartoš v sobě: Ostrá slovní přestřelka kvůli vpuštění migrantů do Česka

Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia.cz

Premiér Andrej Babiš (66) se veřejně opřel do svých politických rivalů. V pátek veřejně uvedl, že pokud by Piráti vyhráli volby, vpustí do Česka migranty. Předseda Ivan Bartoš (40) si ale nenechal nic líbit a na slova šéfa hnutí ANO zareagoval. "Téma migrace vyvolává mezi lidmi zcela pochopitelně vlnu strachu, nejistoty i zmatků a proto ho premiér rád používá," řekl pro ŽivotvČesku.cz předseda druhé nejsilnější strany, která půjde do říjnových voleb v koalici se STAN a hnutí Andreje Babiše šlape na paty.

Před blížícími se volbami začínají první politické přestřelky. Zbraní jsou lži a pravdy, které budou ovlivňovat voliče.

"Budeme mít tady migranty, které oni by chtěli. To vidíme v západní Evropě, co se děje. Já jsem byl vždycky proti migraci a s Viktorem Orbánem jsme prosadili zrušení kvót,“ uvedl Andrej Babiš ve videu na sociálních sítích, kde pravidelně odpovídá na dotazy lidí. A tentokrát se vyjadřoval k otázce, co se v Česku bude dít, pokud ve volbách zvítězí Piráti.

Podle šéfa hnutí ANO jsou Piráti řízeni z Evropského parlamentu a patří k »zeleným fanatikům«, jimž jde o zničení hospodářství a průmyslu. "Je to v současnosti takový trend, v Evropě jsou všude Zelení, u nás jsou Piráti," pokračoval premiér.

Předseda Pirátů si slova Andreje Babiše, která mohou mít vliv na voliče, nenechal líbit. "Odmítám zkratkovité a lživé útoky premiéra. Téma migrace vyvolává mezi lidmi zcela pochopitelně vlnu strachu, nejistoty i zmatků a proto ho premiér rád používá. V oblasti migrace žádají Piráti férové a hlavně efektivní opatření na celoevropské úrovni, které zajistí bezpečnost našich obyvatel a omezí nelegální migraci. Zároveň Piráti odmítají povinné přerozdělovací kvóty jako nefunkční mechanismus. Za zásadní považujeme předcházet důvodům, které k migraci vedou - více přispívat na boj proti suchu, boj s chudobou, zakázat nezodpovědné vyvážení zbraní do nestabilních regionů a bojovat za zvyšování vzdělání lidí žijících v postižených regionech. Musíme i posílit ochranu evropských hranic a zefektivnit společnou návratovou politiku. Pomoci mohou také speciální programy pro lidi v ohrožení nebo zájemce o práci, díky kterým se utne převaděčský byznys," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš, jehož strana nečelí útokům premiéra poprvé.

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý (68) jasně říká, že v...

Návrat žáků do škol je jednou z nejdiskutovanějších otázek koronavirové krize. Vláda si uvědomuje, že na návrat dětí do školních lavic je velký společenský tlak, zároveň aktuální počet nakažených a čísla hospitalizovaných pacientů s nemocí covid-19 k tomu nevytváří vhodné podmínky. Šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (42) všechny zásadní faktory sleduje a naznačil, kdy by se mohly školy otevřít. "O uvolňování opatření se můžeme bavit, až se dostaneme pod hranici 3000 hospitalizovaných," uvedl Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.