Andrej Babiš a křišťálová koule: Jsem nesnesitelný, všichni mě posílají na dovolenou, uvedl premiér a odjel na Krétu. Čechy přitom nabádal k pobytu v tuzemsku

Andrej Babiš zjistil, že musí na dovolenou.
Andrej Babiš zjistil, že musí na dovolenou.
Foto: Reprofoto Čau Lidi.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 8. 2020

O den dříve než tradičně, tedy v sobotu, promluvil k národu premiér Andrej Babiš ve své relaci »Čau lidi«. Důvodem byl odjezd na dovolenou na Krétu. Zkraje svého videa prohlásil, že už ho všichni mají dost a chtějí, aby »vypadl«, a proto odjíždí do zahraničí. Sám přitom nedávno nabádal Čechy, aby podpořili ekonomiku a trávili dovolenou v Česku.

Babišův projev byl opět v úvodu velmi divadelní. Premiér si vzal do ruky křišťálovou kouli, se kterou si v pravé ruce pohrával a věštěcky začal pronášet: „Čau, lidi, koukám do tý křišťálové koule a zjistil jsem, že musím jít na dovolenou. Mé okolí mi říká, že jsem nesnesitelnej a že mám vypadnout. Takže půjdu na dovolenou, ale vidím v tý kouli samé dobré zprávy pro naši zemičku,“ uvedl Andrej Babiš na začátku svého pozdravu.

Následně promluvil o koronaviru, slovo dostala i ministryně financí Alena Schillerová, která ubezpečila, že Česko dostalo z EU více peněz, než vložilo. Celý projev působil jako vždy moc hezky.

Zůstaňte v Česku

Babiš také své fanoušky upozornil, že pravidelná relace v dalším týdnu nebude. A to z důvodu, že bude užívat dovolené. "Omlouvám se, že jsem si dovolil vzít pět pracovních dnů dovolené. Je to druhá dovolená, naposledy jsem byl v únoru," dodal premiér na závěr videa, který následně vzal kufry a odcestoval se slunit na Krétu.

Sám přitom nabádal, aby lidé využili Česka. "Zůstaňte doma v Česku, protože je tu bezpečno. Jezte v Česku, ubytujte se v Česku, kupujte česká jídla, kupujte české zboží. Je velice důležité, abychom podpořili náš cestovní ruch.

Babiš zdůraznil, že zájezd na Krétu si koupil už v minulém roce. A i to je důvod, proč na dovolenou do zahraničí musí. Před několika dny i jeho manželka nevyužila krás Česka, ale vyrazila si se synem na dovolenou na Jadran.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.