Andrej Babiš: Nestrašte s druhou vlnou. Plošné omezení už nikdy vláda nezavede, vzkázal

Premiér České republiky Andrej Babiš
Premiér České republiky Andrej Babiš
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2020

Premiér Andrej Babiš vytýká opozici, která ve čvrtek ve Sněmovně vyzývala vládu k přípravě na možný návrat epidemie koronaviru, že zbytečně straší. Podle něj už nikdy vláda plošné omezení nezavede. Naopak chce zlepšit ekonomický stav země.

Babiš promluvil na tiskové konferenci po jednání vlády. "Myslím, že bychom se neměli nechat strašit," řekl směrem k opozici, která ve čtvrtek neprosadila návrh vůči vládě, aby do konce srpna zajistila dostatečný počet ochranných pomůcek pro případ druhé vlny koronavirové epidemie.

Řeší to Chytrá karanténa

Stát je podle něj připraven zasáhnout včasně. V současnosti jde jen o lokální ohniska nákazy jako je v Karviné. "Plán je takový, že každý den to sledujeme," řekl Babiš a zmínil, že se o to stará Chytrá karanténa.

V souvislosti s případným podzimním návratem onemocnění Babiš připomenul, že lékaři doporučují očkování proti chřipce. "Naším úkolem je, abychom zvládli ekonomickou krizi... V tuto chvíli vůbec nechápu, co od nás opozice požaduje," řekl Babiš a zdůraznil, že plošně už nic vláda zavádět nebude.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.