Andrej Babiš představil, jaká je partnerka syna Frederika

Monika Babišová a Andrej Babiš
Monika Babišová a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2024

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je nejen vytíženým politikem, ale i pyšným otcem již dospělých dětí. Před nedávnem v médiích prozradil, že se jeho dcera Vivien po šesti letech rozešla s partnerem Iljou, nyní řekl pár slov i o milostném životě svého syna Frederika, který před několika dny oslavil dvacáté narozeniny. "Ano, Frederik má holku. Už asi tři roky," odpověděl na dotaz jednoho z fanoušků na sociální síti. O vztazích dětí z prominentních rodin promluvil pro ŽivotvČesku.cz sociolog Vojtěch Bednář.

Opoziční poslanec a lídr hnutí ANO Andrej Babiš jednou za čas promluví o soukromí svých dětí Vivien a Frederika. Nedávno takzvaně propálil, že jeho dcera je single, a nyní prozradil, že naopak syn Frederik je již třetím rokem ve spokojeném vztahu. Babiš odpovídal na otázky svých sledujících na sociální síti Instagram, kde se ho jeden z fanoušků zeptal, zda má Frederik "holku".

"Ano, Frederik má holku. Už asi tři roky, je to hrozně fajn holka a moc si spolu rozumí," ochotně odpověděl politik, který sám prochází změnou v osobním životě, kdy se po třiceti letech rozešel s manželkou Monikou.

V sobotu se u Babišových v Průhonicích konala pompézní oslava dvacátých narozenin právě syna Frederika, jenž studuje na univerzitě ve Skotsku. Redakce o tom psala v předchozím článku.

V rámci potvrzené informace, že je Vivien Babišová bez partnera, se před nedávnem redakce ŽivotvČesku.cz zeptala zkušeného sociologa Vojtěcha Bednáře, s kým nejčastěji děti ze zámožných rodin navazují vztahy a zda mají předurčeno žít s lidmi ze stejného prostředí.

"Vůbec to nemusí být tak, že člověk z bohaté rodiny si musí zákonitě hledat podobný protějšek. Záleží na tom, jaký má ten člověk postoj k té své rodině," uvedl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný firemní sociolog.

"Může to být tak, že se přirozeně recirkulují, že lidé, kteří jsou elita, si hledají partnery ze stejného prostředí, jelikož se od dětství mezi podobnými lidmi pohybují. Stává se často ale i to, že děti vysokých manažerů a stejně tak politiků se rozhodnou vydat se zcela odlišnou cestou a nechtějí mít s tatínkem či maminkou nic společného. A poté si mohou vybrat dost možná úplný opak toho, co normálně žijí," dodal pro ŽivotvČesku.cz Bednář s tím, že postoj člověka k prostředí, ve kterém vyrůstal, se může časem vyvíjet.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.