V Průhonicích se slavilo, Babiš ukázal vzácně kus soukromí. Vivien se fotila v brýlích a roste do krásy

Dům Andreje Babiše
Dům Andreje Babiše
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2024

I když někteří o Andreji Babišovi mají své mínění ve smyslu, že mají pochyby o jeho pravdomluvnosti, čímž se dá poukázat na některé kontroverzní momenty, v nichž něco obhajoval, pokud jde o slova, která pronesl, když oznámil rozchod s manželkou Monikou, jsou skutečně relevantní. "Naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné," uvedl politik před třemi týdny na svých sociálních platformách. Aktuálně nabídl fotografií kus soukromí z oslavy dvacátých narozenin syna Frederika. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl politolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) Josef Mlejnek, že pokud jde o rozchod Babišových, jde pouze o dočasnou mediální vlnu.

Informace o rozpadu manželství expremiéra se v kuloárech šířily již delší čas. Otázkou tak je, proč Babiš s oznámením čekal a vypustil ho ven až před třemi týdny, aniž by měl nějaký důvod.

Mluví se o tom, což je skutečně jen spekulace, že informaci o rozchodu expremiér vypustil záměrně, aby došlo k upozadění sporu o to, kdo s čím souhlasil a nesouhlasil na jednání o důchodové reformě na Pražském hradě, což následně vyvrcholilo oznámením hnutí ANO, že s vládou Petra Fialy už nebude jednat vůbec.

Pro kontext událostí je potřeba zmínit, že s oznámeným rozchodem se do významného zájmu médií dostala doposud neznámá Babišova marketérka, která v PR týmu politika začala pracovat už před senátními a komunálními volbami v roce 2022. Postupně se však vypracovala v klíčovou osobu v blízkosti Babiše. Redakce ŽivotvČesku.cz o tom psala již v předchozím článku.

Pokud jde o konkrétní detaily z oznámení Babiše o tom, že s manželkou Monikou se jejich cesty rozcházejí, tak tehdy uvedl: "Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují. Jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejeme zachovat rodinnou harmonii," stojí ve vyjádření politika na sociální platformě Instagram. Dále v něm je uvedeno, že rodinné vazby zůstávají pevné, i když se osobní cesty manželů mění. "Naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné."

Že s Monikou fungují nadále a jejich děti je spojují, teď tři týdny od oznámení rozchodu dokazují plejádou snímků. První várku manželé »vysypali« na sociální sítě v pátek, a to během úvodního zápasu Česka s Finy v rámci domácího šampionátu v O2 areně, kde oděni v dresech v českých barvách pompézně fandili. Nejnovější snímek pochází ze soukromí, a to z Průhonic.

Na fotografii je zachycena oslava dvacátých narozenin společného syna Babišových Frederika. O pozornost mužského oka si říká i jejich dcera Vivien, které to v brýlích velmi sluší, lze konstatovat, že roste do krásy.

Babiš tak skutečně potvrzuje slova, která uvedl ve svém oznámení. Nutno je také ale připomenout, že manžele nespojují jen děti. Portál Hlídací pes právě v souvislosti s rozchodem politika a jeho chotě uvedl, že načasování svatby na červenec 2017 nebylo náhodné. Mělo souviset s majetkem. Jméno Moniky Babišové se totiž objevilo ve větší míře jako uživatelky konečných výhod u firem spojených s politikem. A to jak na Slovensku, tak v Česku –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ především od roku 2017.

Babišová také nadále podle zmíněného portálu figuruje mimo jiných společností jako uživatelka konečných výhod i v klíčové společnosti Agrofert. Skutečným vlastníkem je skrze svěřenské fondy expremiér.

Pokud jde pak o mediální vlnu související s rozchodem, pro ŽivotvČesku.cz uvedl ostřílený politolog Josef Mlejnek, že je dočasná.

"Jde o mediální vlnu, která nabrala na síle, takže to dočasně do nějaké míry prezentaci hnutí ANO může zastínit, ale jde o dočasnou záležitost. To za nějakou dobu opadne, je to spíše krátkodobé," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejzkušenějších českých politologů Josef Mlejnek, a to v rámci dotazu, jak rozchod Babiše může »přehlušit« zájmy Babišova hnutí.

Ostatně redakce ŽivotvČesku.cz v kontextu toho publikovala článek, v němž upozornila na to, že na rozchod Babiše s manželkou může »dojíždět« příkladem Klára Dostálová, která vede kandidátku hnutí ANO pro červnové volby do Evropského parlamentu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.