Andreje Babiše nejspíš čeká operace. Magnetická rezonance odhalila problém s kolenem

Premiér České republiky Andrej Babiš
Premiér České republiky Andrej Babiš
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2020

V minulém týdnu se zdravotní indispozicí absolvoval návštěvu Karlových Varů premiér Andrej Babiš. Při chůzi si pomáhal francouzskou holí. Z jeho slov vyplynulo, že mu lékaři vytahovali vodu v koleni, která se mu tam udělala. Bolestivý stav popřel. Aktuálně - o víkendu - mu lékaři zjistili problém s meniskem.

"Skončil jsem v nemocnici, byl jsem na rentgenu, odsáli mi vodu. Pak jsem byl na magnetické rezonanci a mám naštrbený (napjatý - překlad do češtiny - pozn. red.) meniskus," uvedl ke svým obtížím Babiš.

Podle nejhoršího scénáře ho čeká laparoskopický zákrok, při kterém by mu lékaři dali koleno do pořádku. Dále premiér vysvětlil, kde k problému s kolenem přišel.

"Pan profesor říkal že to je děditství, v mládí jsem sportoval. Hrál jsem závodně basketbal a volejbal, ale to byla taková nižší soutěž a rekreačně tenis a ve stáří se to projevuje," uvedl Andrej Babiš a dále odskočil slovně ke koronaviru. "Vypadá to, že se ho dlouho nezbavíme..."

Jaký další léčebný postup lékaři zvolili ve své relaci Čau lidi dále premiér nemluvil.

Co jsou menisky kolenního kloubu:

Menisky, meniscus jsou lamely složené na obvodu z hustého vaziva, které přechází ve vazivovou chrupavku. Menisky se liší tvarem i velikostí na vnitřní a zevní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.