Andreje Babiše trefili vajíčkem, pak se ukryl v cukrárně. Ukazuje to, co je premiér zač, říká Miroslav Kalousek

Andrej Babiš v Průhonicích krátce před útokem
Andrej Babiš v Průhonicích krátce před útokem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2021

Předvolební mítink Andreje Babiše (66) v Průhonicích neměl klidný průběh. Premiér dostal zásah vajíčkem. Policisté na náměstí následně zadrželi dva muže. Podle všeho jde o politické odpůrce šéfa hnutí ANO. "Jejich jednání bylo právně kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. K útoku, po kterém se premiér ukryl v nedaleké cukrárně a nechal se hlídat policií, se vyjádřil někdejší politický rival premiéra Miroslav Kalousek (60).

Andrej Babiš v obci, kde žije, podepisoval svou novou knihu a pozval veřejnost, aby přišla na zmrzlinu. Na náměstí, kde jsou nakreslené křížky za oběti koronaviru, se objevila i manželka premiéra Monika Babišová (47). Nikdo ze zúčastněných netušil, že dojde k útoku vajíčkem na premiéra. "To je za rodinu," okomentoval útočník, kterého zadržela policie, svůj čin.

"V souvislosti s podezřením přestupkového jednání byly zajištěny dvě osoby, kdy jejich jednání bylo právně kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku. A po provedení všech úkonů byly zadržené osoby propuštěny," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Podle bývalého politika Miroslava Kalouska nejde útok schvalovat, na druhou stranu se prý není moc čemu divit. "Samozřejmě neschvaluji, když je při protestech jakákoliv agrese včetně házení vajíček. Na druhou stranu nám to ukázalo, co je Andrej Babiš zač. Jiří Paroubek před házením vejci nikdy neutekl a že jich schytal. Když v roce 2012 dav před ministerstvem financí skandoval, tak jsem vylezl a mluvil s nimi. Tady jsem viděl, jak pan premiér zalezl a nechal se hlídat, to také o něčem vypovídá," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr financí pro ŽivotvČesku.cz.

Akce v Průhonicích odpoledne i po útoku pokračovala. Andrej Babiš se skryl ve své cukrárně, kdy ho hlídali muži zákona. Kolem 18. hodiny byl na místě klid a všichni lidé se rozešli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.