Andy z Vykoupení z věznice Shawshank zestárl. Tim Robbins je dnes elegantní stříbrný fešák

Herci Tim Robbins a Morgan Freeman
Herci Tim Robbins a Morgan Freeman
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2021

Celkem 7 nominací na Oscara získal v roce 1994 dnes už kultovní snímek Vykoupení z věznice Shawshank, jehož hlavní hvězdou byl herec Tim Robbins (62). Kalifornskému umělci bylo v době natáčení 36 let a díky svému výkonu se stal nezapomenutelnou hvězdou dramatického žánru. Dnes už je z něj prošedivělý pán s vousy a vypadá mnohem elegantněji než dřív.

Pro Tima Robbinse byla role ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank přelomová a získal díky ní celou řadu dalších hereckých příležitostí. Dnes se Tim i nadále objevuje ve filmech i seriálech, jen málokdo by ho ale poznal. S věkem totiž pochopitelně zešedivěl a trochu přibral, zato je elegantnější než kdy dřív.

Role Andyho zachránila Robbinse poté, co v roce 1986 získal nominaci na Zlatou malinu, tedy na ocenění za nejhorší herecký výkon. "Hodně mi pomohlo, že jsem použil vlastní vědomosti. Vyrůstal jsem v New Yorku, věděl jsem, jakým čtvrtím se vyhýbat a bohužel jsem se musel naučit i rvát. Někteří z mých přátel skončili ve vězení a vyprávěli mi o něm," řekl herec magazínu A.V. Club.

"Když jsem dostal scénář, říkal jsem si, jakkoliv to zní namyšleně, že jsem ten správný člověk ke stvoření příběhu o lidskosti a přátelství v místě, kde tyto dvě věci nejsou běžné. Všichni měli velkou vášeň pro práci a proto i scény, které se zdály být náročné, šly jako po másle," zavzpomínal Tim.

Více než na sobě samotném pozoruje Tim plynoucí čas na změně v Hollywoodu. "Natáčení je dnes jiné a nároky jsou nižší. Často se nestává, že by si jeden film vysloužil hodně pozornosti nebo nominací na významná ocenění. Chválím ale, že vzniká víc nezávislých filmů, musím uznat, že financování je dnes o něco jednodušší," uvedl pro New York Times herec, který sám o sobě říká, že je stará škola.

Tim Robbins se sice změnil, ale šediny, vousy a pár kilogramů navíc mu na kouzlu osobnosti neubraly. V dnešní době se věnuje především divadlu, na filmy a seriály ale nezanevřel. Zatím naposledy si v roce 2019 zahrál v dramatickém snímku Dark Waters a v mysteriózním seriálu Castle Rock.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.