Anna Kadeřávková se jen náhodou vyhnula ničivému tornádu. Stačilo málo a její vůz by se ocitl ve větrném víru

Herečka Anna Kadeřávková
Herečka Anna Kadeřávková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

Ve čtvrtek se jihem Moravy prohnalo ničivé tornádo, které si vybralo i oběti na životech a způsobilo škody za miliony. Oblíbená herečka Anna Kadeřávková (23) jela toho dne do Bratislavy a za normálních okolností by zasaženou oblastí projížděla zrovna v době, kdy tam živel řádil. Navigace ji ale vedla jinou cestou, konkrétně přes Vídeň a rakouské vesnice. Po dvou letech, kdy využívala stejnou trasu, tak poprvé jela jinudy. Redakce ŽivotvČesku.cz herečku kontaktovala s žádostí o vyjádření. "Na náhody moc nevěřím, takže si myslím, že ať už to bylo cokoliv, jsem ráda, že to dopadlo takhle. Je to obrovská tragédie," řekla Anna Kadeřávková pro ŽivotvČesku.cz.

Anna Kadeřávková se jen náhodou vyhnula tornádu, které se ve čtvrtek prohnalo jihem Moravy. Na cestě do Bratislavy ji navigace vedla jinou trasou, než jakou jezdí obvykle. Kdyby nejela přes rakouské vesnice, ocitla by se v centru tragické události.

"Měla jsem jet přes Břeclavsko, přes které jezdím pokaždé už dva roky, je to moje trasa," řekla Anna Kadeřávková na Instagramu s tím, že poprvé použila jinou navigaci než tu, na kterou je zvyklá. Zpočátku byla naštvaná, ale zpětně se dozvěděla, co se odehrálo v oblasti, kterou jindy běžně projíždí.

Události včerejšího dne herečkou otřásly. "Jsem šťastná, že jsem v pořádku doma. Na náhody moc nevěřím, takže si myslím, že ať už to bylo cokoliv, jsem ráda, že to dopadlo takhle. Je to obrovská tragédie, sdílela jsem účty, kam lidé mohou přispívat. Neumím si představit, že by se to stalo mně nebo mé rodině," řekla Anna Kadeřávková pro ŽivotvČesku.cz.

Díky cestě s jiným navigačním systémem, který Aničku po letech stejné trasy vedl úplně jinou cestou, se vyhnula projíždění místem zkázy. Stejně jako další slavné osobnosti, i Anna se svými příznivci sdílela odkazy na stránky, kde mohou zasaženým lidem poskytnout pomoc.

Herečka Anna Kadeřávková (24) má postavu, kterou by jí mohla závidět nejedna profesionální...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.