Anna Slováčková promluvila o boji s rakovinou a naději: Jsem unavená, ale v říjnu to skončí

Anna Slováčková promluvila o vleklém boji s rakovinou.
Anna Slováčková promluvila o vleklém boji s rakovinou.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2020

V loňském říjnu diagnostikovali lékaři zpěvačce Anně Slováčkové (24) zhoubný nádor v oblasti hrudníku. Byla pod pravidelným dohledem lékařů. Prodělala léčbu chemoterapií. V pravidelném cyklu od začátku roku jich absolvovala dvanáct, předtím čtyři. Pak přišla operace, během které vyndali lékaři nádor z těla. Teď musí znovu užívat kvůli doléčbě léky. "Snad to v říjnu skončí," prozradila pro ŽivotvČesku.cz sympatická Anna.

Ve velmi mladém věku se Anička dozvěděla od lékařů krutý verdikt. Začal boj o její zdraví. Prošla si drsnou léčbu chemoterapií a operací, která naštěstí z lékařského pohledu byla úspěšná. Ovšem aby lékaři měli jistotu, že se v těle mladé herečky a zpěvačky netvoří další »ložisko«, léčbu neukončili.

"Teď beru již několik týdnů léky, které jsou, když to polidštím, chemoterapií v prášcích. Jde vlastně o jeden z mnoha druhů dalšího postupu léčby," řekla pro Život v Česku.cz zpěvačka a herečka, která se kvůli užívání léků cítí více unavená.

Boj s onemocněním je vleklý, ale ne nekonečný. "Cítím se unavenější, to s tím souvisí. Myslím si, že do konce října bych už mohla být bez léků. Ale přesné datum mi lékaři nesdělili. Chodím na kontroly, pak zřejmě proběhnou nějaké testy a doufám, že můj zdravotní stav bude natolik v pořádku, že doléčení bude ukončeno. Žádná další operace mě, doufám, už nečeká," dodala pro ŽivotvČesku.cz dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka. Anně držíme palce, aby se jí po zdravotní stránce jen dařilo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.