Anne Hathaway a její hořkosladké narozeniny. Místo oslav se omlouvá za svůj poslední film

Anne Hathaway a její hořkosladké narozeniny
Anne Hathaway a její hořkosladké narozeniny
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2020

Anne Hathaway, která se před 20 lety proslavila ve filmu Deník princezny, slaví 38. narozeniny. Na oslavy ale v posledních dnech pravděpodobně nepomýšlí, trápí ji kritika, které čelí po svém posledním filmu. Diváci si myslí, že v něm ponížila osoby trpící vývojovou vadou.

v

Byla ještě dítětem, když se Anne Hathaway celosvětově proslavila jako Mia ve filmu Deník princezny. Herecky se vyvíjela, dostávala lepší a lepší role a na kontě má spoustu ocenění. Svou poslední rolí si ale bohužel u fanoušků přihoršila.

Anne získala hlavní roli v nové verzi filmu Čarodějnice, který dřív diváky bavil jako pohádka s prvky hororu a jeho tváří byla Anjelica Huston. Původní film měl úspěch, to se o tom novém říct bohužel nedá. Publiku se nelíbí nejen provedení a děj, kritizují hlavně údajný výsměch lidem s postižením.

Postava Hathaway má ve filmu na každé ruce pouze tři prsty, což divákům připadá jako ponižování osob, které trpí vývojovou vadou zvanou ektrodaktylie. Jde o postižení, při němž chybí část prstu nebo celé prsty.

Upřímná omluva

Anne Hathaway byla v minulosti označována za ideální vzor dětským divákům a po kritice dokázala proč. Omluvila se a dala najevo, že ponížit nikoho nechtěla.

Ve vyjádření sdělila, že pokud komukoliv ublížila, moc ji to mrzí. Poznamenala, že při přijímání role ji ani nenapadlo, že by její postava mohla svými prsty někoho zranit. „Kdyby mi to došlo, můžete si být jisti, že by má postava vypadala jinak a nikdo by se nemusel cítit špatně,“ vzkázala.

Dětský sen

Kdyby se Anne rozhodla, že nepůjde cestou slávy a raději si splní dětský sen, její život by byl úplně jiný. Vzhledem k jejímu talentu je ale dobře, že přestože se musí občas potýkat s nepříjemnosti, vydala se jinam, než kam původně zamýšlela.

Oceňovaná herečka přiznala, že vyrůstání v silně věřící rodině ji na čas velmi ovlivnilo. Když jí bylo 11, měla pocit, že ji bůh povolává do svých služeb. Ještě dlouho poté chtěla být jeptiškou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.