Hvězda Deníku princezny po 20 letech od premiéry. Anne Hathawayová radikálně změnila image. Takhle dnes vypadá

Herečka Heather Matarazzová (vlevo) ve filmu Deník princezny
Herečka Heather Matarazzová (vlevo) ve filmu Deník princezny
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2021

Patří mezi hvězdy romantických komedií a na počátku nového milénia se představila jako osobitá středoškolačka Mia Thermopolisová v »disneyovském« filmu Deník princezny a jeho druhém pokračování. Herečka Anne Hathawayová (39), která před pár dny oslavila poslední narozeniny před jubilejní čtyřicítkou, se za dvacet let od premiéry prvního filmu přirozeně změnila, ale především si nechala ostříhat vlasy a má zcela jinou image.

Příběh o studentce střední školy, z níž se nakonec »vyklubala« skutečná princezna království Genovie (smyšlené místo, které ve skutečnosti neexistuje) - z ošklivého káčátka se proměnila v krásnou labuť. I tak by se dal popsat ve stručnosti děj romantické komedie Deník princezny, který gigant filmového průmyslu Walt Disney uvedl v srpnu roku 2001. Hlavní hrdinku ztvárnila hollywoodská kráska Anne Hathawayová, pro kterou byla právě postava Mii stěžejní pro její budoucí hereckou kariéru. Film vznikl na základě knihy celosvětově úspěšné autorky Meg Cabotové (54) a vydělal přes 168 milionů dolarů (v přepočtu přes 3 699 000 000 korun).

Pro rodačku z Brooklynu to byl její první hollywoodský film a částečně se kvůli němu »zaškatulkovala« do role hodných dívek, z čehož se snažila následující roky poté vymanit, jak uvedl časopis Glamour. Na natáčení snímku ale vzpomíná ráda. "Jednou z věcí, které na Garrym (Garry Marshall, byl režisérem filmu, pozn. red.) miluju, je to, že se nebojí využít spontánních okamžiků. Pokud nastal nějaký dobrý, tak se ve filmu objevil. A jeden takový jsme zažili i během natáčení v San Franciscu. Jak se dalo předpokládat, tak pršelo. Museli jsme si opravdu pospíšit, protože jsme ztráceli dobré světlo. Při scéně na tribuně jsem uklouzla a prostě spadla. Vybuchla jsem smíchy, pokračovala v hraní a už na to dál nemyslela a o půl roku později to vidím v traileru. Schoval si to! Schoval si to, protože věděl, že je to svým způsobem okouzlující okamžik," řekla Anne Hathawayová v rozhovoru pro magazín Elle.

Za dvacet let od premiéry prvního filmu se přirozeně změnila, ale jako by snad ani nestárnula. Poslední rok před čtyřicítkou, kdy 12. listopadu oslavila narozeniny, má stále tvář jako panenka, ale radikální změnou prošly především její vlasy. Od dlouhých pramenů přešla na krátký sestřih, kdy nosí lehce zvlněný účes. Patří však mezi ženy s výraznými rysy ve tváři, kterým sluší nejen dlouhé, ale právě i krátké vlasy a mohou si snadno dovolit experimentovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.