Anne Hecheová bude po nárazu autem do domu odpojena od přístrojů, nejspíš zemře. Podle policie měla v krvi drogy. Promluvila rodina

Anne Hecheová
Anne Hecheová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2022

Americká herečka Anne Hecheová (53) s největší pravděpodobností nepřežije nehodu, při níž se svým vozem před dvěma dny narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles. Automobil následně začal hořet. Podle lékařů její mozek odumřel a dle jejího přání už začali zkoumat, zda některé z jejích orgánů budou vhodné k dárcovství. Pro BBC News pak promluvila hereččina rodina.

Předběžné krevní testy podle policie odhalily v těle herečky přítomnost drog. Ještě ale bude nutné provést další testy, aby se vyloučila možnost, že jde o jakékoli medikamenty, které jí mohly být podány po nehodě v nemocnici. Svědci hovoří o tom, že v době nehody byla opilá, tato tvrzení však policie oficiálně nepotvrdila.

Podle policie vůz vjel devět metrů do nitra dvoupodlažního domu, kde vybuchl a začal hořet. Dům je nyní neobyvatelný. Anne Hecheová je udržována na přístrojích v Grossmanově popáleninovém středisku v nemocnici ve West Hills, než lékaři rozhodnou, jestli jsou její orgány vhodné k darování. Být po smrti dárcem orgánů bylo přáním samotné herečky ještě dlouho před nehodou.

"Chceme poděkovat všem za milá přání a modlitby za Annino zotavení. Děkujeme obětavému personálu a úžasným sestrám. Utrpěla těžké anoxické poranění mozku, kdy je mozek zbaven kyslíku," uvedla rodina Anne Hecheové, jak ji cituje zpravodajský online magazín BBC News.

Jakmile budou dokončena vyšetření týkající se hereččiných orgánů, bude odpojena od přístrojů, které ji udržují při životě. V tuto chvíli mají výsledky všech vyšetření nasvědčovat tomu, že v rámci krátkých chvil po odpojení Anne Hecheová zemře.

Blond herečku si mohou čeští diváci pamatovat především z oblíbených seriálů Ally McBealová a Plastická chirurgie. Hlavní roli pak ztvárnila v komediálním dramatu Muži na stromech, v němž se hrdinka po partnerově nevěře odstěhuje do malého městečka na Aljašce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.