Před rokem zemřela herečka Anne Hecheová. Její poslední dny jsou opředeny záhadou, po 45 minutách v hořícím autě ještě šest dní žila

Anne Hecheová
Anne Hecheová
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2023

Blond herečka, která je známá z filmu Šest dní, sedm nocí, Anne Hecheová zemřela loni 11. srpna ve věku 53 let. Jak nehoda, která smrti herečky předcházela, tak i události po ní jsou dodnes opředeny množstvím záhad a nejasností, a dokonce se staly předmětem konspiračních teorií. Podle hasičských záznamů byla herečka po nárazu autem do domu celých 45 minut v hořícím pekle. Píše o tom web NBC News.

Svět loni 5. srpna obletěla zpráva o smrti herečky Anne Hecheové, jež je známá z filmů Sopka, Vrtěti psem či Psycho. Křehká blondýnka se měla velkou rychlostí rozjet ve svém autě proti bytovému domu v Los Angeles. Auto začalo poté hořet a herečka měla být uvnitř hořícího auta uvězněná 45 minut. Podle záznamů losangeleského hasičského oddělení trvalo 20 minut, než se do hořícího auta hasiči dostali, dalších 20 minut pak trvalo vůz odtáhnout z hořícího domu, jak uvádí web NBC News. Rychlostí blesku se objevila zpráva, že herečka nehodu nepřežila.

Poté ale svět obletělo video, na kterém si Anne na nosítkách sedla - doslova rozepla pytel, do kterého ji jako údajně mrtvou zavřeli. Najednou se zprávy o herečce změnily - Anne byla náhle ve stabilizovaném stavu. Konspirační teorie tvrdí, že si ale její smrt někdo objednal a na dálku ovládal její auto, s nímž do dvoupodlažního domu v LA narazila.

Herečka neměla jednoduchý život. Narodila se do rodiny, kde ji otec s homosexuálními sklony jako malou zneužíval, s čímž se svěřila ve své knize Call me crazy. Problematický měla i vztah se svou matkou a sama Anne byla bisexuální. V roce 1997 začala randit s komičkou Ellen DeGenereovou, se kterou dokonce chtěla uzavřít registrované partnerství. Vztah dvou žen ale nevyšel a Hecheová poté začala randit opět s muži. S kameramanem Colemanem Laffoonem měla syna Homera, s kolegou ze seriálu Muži na stromech Jamesem Tupperem měla syna Atlase.

Herečka s nelehkým osudem byla až do 14. srpna udržována na přístrojích, aby mohly být její orgány darovány novému příjemci. 11. srpna ale její zástupce sdělil, že Anne prodělala mozkovou smrt.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.