Anne Hecheová byla odpojena od přístrojů po vážné autonehodě. Zemřela. Promluvila rodina

Anne Hecheová
Anne Hecheová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2022

Třiapadesátiletá herečka Anne Hecheová opustila tento svět. Následky nehody, při níž se svým vozem před dvěma dny narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles, si vybraly krutou daň. Jak lékaři konstatovali, její mozek odumřel, následně došlo k odpojení jejího těla od přístrojů. Pohledná blondýna, kterou si lidé do paměti zapsali z řady filmů, byla prohlášena za mrtvou. Pro BBC News promluvila hereččina rodina.

Předběžné krevní testy podle policie odhalily v těle herečky přítomnost drog. Ještě ale bude nutné provést další testy, aby se vyloučila možnost, že jde o jakékoli medikamenty, které jí mohly být podány po nehodě v nemocnici. Svědci hovoří o tom, že v době nehody, po které začal její vůz hořet, byla opilá, tato tvrzení však policie oficiálně nepotvrdila.

Podle policie vůz vjel devět metrů do nitra dvoupodlažního domu, kde vybuchl a začal hořet. Dům je nyní neobyvatelný. Anne Hecheová byl udržována na přístrojích v Grossmanově popáleninovém středisku v nemocnici ve West Hills.

"Chceme poděkovat všem za milá přání a modlitby za Annino zotavení. Děkujeme obětavému personálu a úžasným sestrám. Utrpěla těžké anoxické poranění mozku, kdy je mozek zbaven kyslíku," uvedla rodina Anne Hecheové, jak ji citoval zpravodajský online magazín BBC News.

Rodačka z Ohia se v 80. letech v USA proslavila v seriálu Another World, za který si odnesla tři ceny Emmy. Ve filmu se začala objevovat v 90. letech, byla k vidění po boku Tommyho Lee Jonese v dobrodružné Sopce, vedle Johnnyho Deppa v mafiánském dramatu Krycí jméno Donnie Brasco, hrála s Harrisonem Fordem v romantické komedii Šest dní, sedm nocí, ale také v hororu Tajemství loňského léta.

Blond herečku si mohou čeští diváci pamatovat především z oblíbených seriálů Ally McBealová a Plastická chirurgie. Hlavní roli pak ztvárnila v komediálním dramatu Muži na stromech, v němž se hrdinka po partnerově nevěře odstěhuje do malého městečka na Aljašce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.