Annu Kellnerovou a Daniela Křetínského spojuje miliardový majetek. Psycholog vysvětlil, proč je to dobře

Daniel Křetínský a Anna Kellnerová
Daniel Křetínský a Anna Kellnerová
Foto: Profimedia.cz

Dcera tragicky zesnulého Petra Kellnera (†56) je partnerkou majitele energetického kolosu EPH Daniela Křetínského (45). O seznámení s miliardářem Anna Kellnerová (24) v minulosti uvedla, že ke vztahu výrazně pomohly byznysové schůzky jejího otce. "Vztahy mezi rovnými kategoriemi jsou pochopitelné, vztahy mezi nerovnými kategoriemi vedou k zamindrákování," uvedl pro ŽivovtvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš, že je logické, když si člověk hledá sobě rovného.

Majitel fotbalové Sparty a majoritní vlastník české skupiny Energetický a průmyslový holding Daniel Křetínský je od roku 2017 partnerem Anny Kellnerové. Majetek jednoho z nejbohatších tuzemských byznysmenů je odhadován na 78 miliard korun. Petr Kellner po sobě zanechal majetek v hodnotě 293 miliard korun.

Křetínský a Kellnerová svůj vztah drželi poměrně dlouho v tichosti. Občas se spolu objevovali jako diváci na sportovních zápasech. Fotografové pořídili společné snímky například v roce 2018 při rozlučkovém utkání tenisty Radka Štěpánka. Anna Křetínská se také objevuje na stadionu Sparty, když ji její partner vezme na utkání klubu, který vlastní.

"Dan spolupracuje s mým otcem a díky tomu se také naše cesty jednou zkřížily. Od té doby se známe," uvedla Anna Kellnerová k seznámení pro magazín Forbes - bližší detaily si nechala pro sebe. Podle zákulisních informací si Petr Kellner a Daniel Křetínský přes počáteční rozpaky k sobě dokázali najít cestu jako přátelé.

Psycholog Jeroným Klimeš nevidí na spojení dvou bohatých lidí nic zvláštního. Naopak. Podle odborníka na mezilidské vztahy dělá problémy to, když spolu zkouší žít lidé, kteří patří do různých společenských vrstev.

"Vtahy mezi rovnými kategoriemi jsou pochopitelné, vztahy mezi nerovnými kategoriemi vedou k zamindrákování. Když pak jdete třeba na lyže a jeden má výbavu o 20 tisíc dražší a dává si oběd za 3 tisíce, tak to dospěje k tomu, že když chce bohatý kamarádit s chudými, tak ho musí pořád živit a ten chudý z toho má mindrák, že nemůže soupeřit. Ty nerovné kategorie se baví o jiných věcech, chodí na jiný typ akcí... Proto se stává, že když ten chudší náhle třeba vyhraje velké peníze a má přejít ze skupiny, ve které vyrostl a kde má kamarády, do jiné jiné skupiny, tak většinou mu to ty vazby rozebere a přijde o kamarády a také o ty peníze," vysvětlil respektovaný psycholog pro ŽivotvČesku.cz a dodal, že existuje typ lidí, který umí proplouvat různými společenskými skupinami.

"Existují ale výjimky, například holky, které jsou naprosto chudé, ale v té hogo fogo společnosti se umí dobře pohybovat. Mám pocit, že některé ženy, i když jsou původem chudé, tak se v té bohaté společnosti umí přirozeně chovat," dodal Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz.

Od dětství milovala koně a její otec ji v zálibě, která přerostla v profesi, vždy zcela po...

Zavřít reklamu