ANO by poprvé po 5 letech nevyhrálo volby. Porazila by je koalice Piráti a STAN. Chtějí se bít do posledního

Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 2. 2021

Poprvé po 5 letech by hnutí ANO nevyhrálo volby. Takový je výsledek průzkumu agentury Kantar, kterou si nechala zpracovat Česká televize. Porazila by ho koalice Pirátské strany a hnutí STAN. "Nenecháme vás v tom a budeme se za vás bít do posledního dechu," uvádí k výsledku pirátská strana.

Nově vzniklá koalice Pirátů a STAN by získala 29,5 procenta. Následovalo by ANO s 26,5 procenta hlasů. Třetí pozici by získala koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) s 19,5 procenta.

Do Sněmovny by se dostalo hnutí SPD a KSČM. Vládní ČSSD by se do dolní komory nedostala, podle modelu by získala jen 4 procenta.

"Vážení přátelé, moc vám s Vít Rakušan za Piráty i Starosty děkujeme za důvěru. Jsme rádi, že vám naše spolupráce dává smysl a že oceňujete, že hledáme řešení a cestu. Naše země se nachází v bezprecedentní krizi a jedno je jisté: sebelepší politici sami nic nezmůžou. Jsme ve všem společně," uvedli k výsledkům průzkumu ve vyjádření Piráti na svém Facebooku.

„Vážení přátelé, moc vám s Vít Rakušan za Piráty i Starosty děkujeme za důvěru. Jsme rádi, že vám naše spolupráce dává...

Zveřejnil(a) Česká pirátská strana dne Neděle 14. února 2021

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu agentury STEM se hnutí ANO dostalo přes 32 proce...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu