Astronomické jaro přinese magickou část roku. Mohou se objevit lidé, kteří vás obohatí, říká Helen Stanku

Helen Stanku
Helen Stanku
Foto: Se svolením Helen Stanku
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 3. 2021

V sobotu 20. března před polednem začíná astronomické jaro. Slunce vejde do znamení Berana, což pro mnoho lidí může znamenat začátek nové životní etapy. Podle vědmy Helen Stanku je dobré sledovat také svoje sny. "Mohou se objevit lidé, kteří vás obohatí," řekla vědma pro ŽivotvČesku.cz.

O víkendu začíná astronomické jaro, což je vždy silná a magická část roku. Pro vnímavé a citlivé lidi je to náročné období, které ale může být začátkem nového života. Vědma a kartářka Helen Stanku doporučuje všem, ať bedlivě sledují o víkendu své sny.

"Pokud se vám touto dobou zdá o tom, že se zbavujete nějakých věcí, nebo se odpoutáváte od lidí ve svém okolí, věští to, že se objeví noví lidé i nové situace, které vás obohatí novým poznáním. Pokud se vám zdálo o boji, budete i vy přinuceni k boji, abyste si uchovali to své. Pro změnu sen o lásce poukazuje na vaši vnitřní proměnu," řekla vědma pro ŽivotvČesku.cz.

V sobotu vejde slunce do znamení Berana, to je vždy silným oživujícím impulzem a začátkem nové životní etapy. Kdysi byl tento den jarní rovnodennosti považován za začátek roku. V tomto astrologickém novém roce bude vládnout přísný Saturn, který má rád pořádek a disciplínu.

Vědma Helen Stanku také představila rituál, který může pomoci zbavit se starých problémů.

"Zapalte barevné svíce. Neměla by mezi nimi chybět zelená, žlutá a přidejte zlatou. Připravte si lístečky, kde bude napsáno, čeho se chcete zbavit. Na každý napište jednu věc. Lístky spalte v plamenech svící. To, co zbude, pošlete živlu – rozfoukejte venku ve větru. Pokud chcete mít jistotu, dejte na každou světovou stranu jednu svíci. Na východ žlutou, na jih by měla přijít červená, na západ modrá a na sever zelená. Doprostřed dejte svíci zlatou. Ve vykuřovací misce spalte jedovatou bylinu, kdysi se používalo třeba vraní oko, nebo rulík. Můžete použít i nějaký plevel, který je úporný. Pokud nemáte, bude stačit kadidlo. Také tam spalte na lístcích napsané věci, kterých se chcete zbavit. Vše mlčky. Popel pošlete živlu. Buďto ho po vodě spláchněte, nebo po větru rozfoukejte," dodala pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku.

Jaro je časem nových začátků, obrození a změn. Je čas probuzení se ze zimního spánku k životu. Rituály pomohou s rychlejším rozloučením se zimní ospalou náladou a přináší nový život i úspěch.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.