Ať se daří, »drahý«. Exmanželka syna Jiřího Paroubka popsala, proč nemá po rozvodu nárok na žádný majetek a o co podle svých slov přišla

Jiří Paroubek mladší a exmanželka Tereza Smejkalová
Jiří Paroubek mladší a exmanželka Tereza Smejkalová
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2022

Když se v roce 2017 brali, byla to láska jako trám. Jiří Paroubek mladší, syn expremiéra a bývalého předsedy ČSSD, si vzal Terezu Smejkalovou v pražských Jinonicích a ženichovi rodiče u toho nechyběli. Manželství ale nemělo šťastný konec a skončilo rozvodem. Přestože podle dat Českého statistického úřadu, která má ŽivotvČesku.cz k dispozici, v loňském roce úroveň rozvodovosti klesla na 39,7 procenta a je nejnižší od začátku století, skončilo tak společnou pouť životem přes 21 tisíc párů.

Každý den roku 2021 průměrně skončilo rozvodem téměř 58 manželství, vyplývá to z dat, která uveřejňuje Český statistický úřad (ČSÚ). Stejně dopadl i sňatek syna expremiéra Jiřího Paroubka s Terezou Paroubkovou, za svobodna Smejkalovou.   

Podle jejího vyjádření přitom zřejmě nešlo o zrovna přátelský rozchod. "Dnes jsem oficiálně předala lžičku, kterou jsem si jako jedinou věc omylem odnesla ze společné domácnosti po 8 letech vztahu a 5 letech manželství s Jiřím Paroubkem mladším," napsala Tereza do neveřejného statusu na sociální síti Facebook, který zveřejnil Blesk.cz.

"Přesto, že jsem v manželství od píky vybudovala úspěšnou firmu a společně si s manželem vzala mnohamilionovou hypotéku na dům v Řeporyjích, díky »předmanželské smlouvě« nemám s rozvodem nárok na nic! Paroubkovi se totiž neopouštějí, pokud se tedy nechcete roky rozvádět a nechat u soudu statisíce. Dům manžel s několikamilionovým ziskem v lednu prodal a z firmy mě přes právníky v dubnu vyhodil... Ale karma je zdarma a za peníze si ještě nikdo nikdy štěstí, lásku ani zdraví nekoupil. Ať se daří, »drahý« Jiří," uvedla Tereza Paroubková.

V první polovině 50. let 20. století končila podle ČSÚ rozvodem desetina manželství. Hranice 30 % byla poprvé překonána v roce 1975. V období 2005–2010 rozvodovost v celkovém trendu stagnovala na úrovni 47–50 %. Historické maximum, 50 % manželství končících rozvodem, bylo zaznamenáno v roce 2010. Nicméně do roku 2012 došlo k poklesu zpět na úroveň z počátku nového tisíciletí, přesněji na hladinu 44 %.

Loni pak skončilo rozvodem celkem 21,1 tisíce manželství, meziročně o 0,6 tisíce méně. Úroveň rozvodovosti poklesla ze 40,6 na 39,7 % a byla nejnižší od počátku století. Ve třech pětinách rozvodů šlo o manželství s nezletilými dětmi. V rozvedených manželstvích žilo celkem 20,4 tisíce dětí.

Hned dvě zkušenosti s rozvodem má i samotný expremiér Jiří Paroubek (69). Skončil tak jeho vztah jak s matkou Jiřího Paroubka mladšího - Zuzanou, tak i s druhou manželkou - Petrou, matkou jeho dcery Margarity. "Emoce nemám žádné, beru to, jak to je," uvedl tehdy k rozvodu s Petrou pro ŽivotvČesku.cz bývalý politik.

"Je to jejich věc, já do toho nijak nezasahuju, to si každý musí vyřešit sám," řekl podle Blesk.cz aktuálně k situaci svého syna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.