Ať se daří, »drahý«. Exmanželka syna Jiřího Paroubka popsala, proč nemá po rozvodu nárok na žádný majetek a o co podle svých slov přišla

Profimedia
Jiří Paroubek mladší a exmanželka Tereza Smejkalová
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
michal.broz@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 6. 2022

Když se v roce 2017 brali, byla to láska jako trám. Jiří Paroubek mladší, syn expremiéra a bývalého předsedy ČSSD, si vzal Terezu Smejkalovou v pražských Jinonicích a ženichovi rodiče u toho nechyběli. Manželství ale nemělo šťastný konec a skončilo rozvodem. Přestože podle dat Českého statistického úřadu, která má ŽivotvČesku.cz k dispozici, v loňském roce úroveň rozvodovosti klesla na 39,7 procenta a je nejnižší od začátku století, skončilo tak společnou pouť životem přes 21 tisíc párů.

Každý den roku 2021 průměrně skončilo rozvodem téměř 58 manželství, vyplývá to z dat, která uveřejňuje Český statistický úřad (ČSÚ). Stejně dopadl i sňatek syna expremiéra Jiřího Paroubka s Terezou Paroubkovou, za svobodna Smejkalovou.   

Podle jejího vyjádření přitom zřejmě nešlo o zrovna přátelský rozchod. "Dnes jsem oficiálně předala lžičku, kterou jsem si jako jedinou věc omylem odnesla ze společné domácnosti po 8 letech vztahu a 5 letech manželství s Jiřím Paroubkem mladším," napsala Tereza do neveřejného statusu na sociální síti Facebook, který zveřejnil Blesk.cz.

"Přesto, že jsem v manželství od píky vybudovala úspěšnou firmu a společně si s manželem vzala mnohamilionovou hypotéku na dům v Řeporyjích, díky »předmanželské smlouvě« nemám s rozvodem nárok na nic! Paroubkovi se totiž neopouštějí, pokud se tedy nechcete roky rozvádět a nechat u soudu statisíce. Dům manžel s několikamilionovým ziskem v lednu prodal a z firmy mě přes právníky v dubnu vyhodil... Ale karma je zdarma a za peníze si ještě nikdo nikdy štěstí, lásku ani zdraví nekoupil. Ať se daří, »drahý« Jiří," uvedla Tereza Paroubková.

V první polovině 50. let 20. století končila podle ČSÚ rozvodem desetina manželství. Hranice 30 % byla poprvé překonána v roce 1975. V období 2005–2010 rozvodovost v celkovém trendu stagnovala na úrovni 47–50 %. Historické maximum, 50 % manželství končících rozvodem, bylo zaznamenáno v roce 2010. Nicméně do roku 2012 došlo k poklesu zpět na úroveň z počátku nového tisíciletí, přesněji na hladinu 44 %.

Smrt podnikatele a šéfa dopravní skupiny BusLine Jakuba Vyskočila (†46), který oficiálně na začátku května spáchal sebevraždu, je ve skutečnosti nadále plná otazníků. Nepochopitelná je zejména pro jeho otce Ivana Vyskočila (76), který redakci ŽivotvČesku.cz svěřil, že začíná silně pochybovat o tom, že by úmrtí jeho syna byla sebevražda. "Máme důvodné podezření, že smrt mého syna nebyla sebevražda," řekl herec pro ŽivotvČesku.cz.

Loni pak skončilo rozvodem celkem 21,1 tisíce manželství, meziročně o 0,6 tisíce méně. Úroveň rozvodovosti poklesla ze 40,6 na 39,7 % a byla nejnižší od počátku století. Ve třech pětinách rozvodů šlo o manželství s nezletilými dětmi. V rozvedených manželstvích žilo celkem 20,4 tisíce dětí.

Hned dvě zkušenosti s rozvodem má i samotný expremiér Jiří Paroubek (69). Skončil tak jeho vztah jak s matkou Jiřího Paroubka mladšího - Zuzanou, tak i s druhou manželkou - Petrou, matkou jeho dcery Margarity. "Emoce nemám žádné, beru to, jak to je," uvedl tehdy k rozvodu s Petrou pro ŽivotvČesku.cz bývalý politik.

"Je to jejich věc, já do toho nijak nezasahuju, to si každý musí vyřešit sám," řekl podle Blesk.cz aktuálně k situaci svého syna.

Prezident Miloš Zeman (77) v polovině loňského prosince jmenoval vládu Petra Fialy (58) a ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.