Reklama:

Autentický rozhovor Ivana Vyskočila o tragické smrti syna: Tenhle parchant, který střílel po lidech, ten z toho všeho vyklouzl akorát

Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2022

Fenomenální herec Ivan Vyskočil (75) se ponořil do hlubokého smutku. Jeho syn a zároveň šéf dopravní skupiny BusLine Jakub Vyskočil (†46) spáchal v noci na pondělí sebevraždu. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Pro ŽivotvČesku.cz v těžké životní chvíli poskytl Ivan Vyskočil rozhovor, ve kterém nastínil, co podle něj bylo důvodem toho, že si jeho milovaný syn vzal život.

Reklama:

Jakub Vyskočil jako vlastník firmy BusLine vystupoval od roku 2014. Tehdy v červenci vstoupil do platnosti zákon o zrušení anonymních akcií, kdy do té doby bylo možné skutečné vlastníky skrývat. Zákaz akcií na doručitele (majitele) měl vést ke zprůhlednění podnikatelského prostředí. A to zejména při zadávání veřejných zakázek.

Reklama:

Do té doby ovládal společnost liberecký podnikatel Jiří Vařil, který následně ve firmě přestal figurovat. Spekulovalo se o ale tom, že společnost nadále skrytě řídí a Vyskočil je jen bílý kůň, uvedl to iDnes.cz.

Právě o Jiřím Vařilovi se Ivan Vyskočil v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz, který redakce zanechala v autentické podobě, zmiňuje jako o muži, který ovlivnil tragédii, kdy si jeho syn vzal život střelnou zbraní.

Před měsícem jsme spolu žertovali po telefonu a dnes spolu mluvíme o věci, která vás musí hluboce bolet, a nechce se mi věřit, že se opravdu stala. Co bylo důvodem, že došlo k takové tragédii?

Ten důvod byl, že ho pronásledoval jistej Jiří Vařil, kterej mu vykrádal v podstatě firmu, a snažili se to všechno házet na něj. Ale už toho bylo tolik, že to prostě neunesl...

Moc mi to je líto. Přijít o syna je pro otce nejtěžší věc, která se mu může stát.

Jakub neunesl i to, že ten (Vařil) už měl tolik přestupků a nic se s tím neděje a nedělo... Ztrácel důvěru ve spravedlnost. On (syn Jakub Vyskočil), který všem pomáhal a posílal třeba autobusy na Ukrajinu... A tenhle parchant, který střílel po lidech, ten z toho všeho vyklouzl akorát. (V lednu 2019 Jiří Vařil střílel brokovnicí na vůz, který zastavil před jeho domem v Liberci-Harcově, pozn. red.)

Kdy jste se tu tragickou zprávu dozvěděl?

Včera v noci (z neděle na pondělí).

Kdybych vám mohl nějak pomoci...

Tátové by neměli pohřbívat svoje děti...

Firma BusLine:

Patří mezi největší autobusové dopravce v ČR. Zaměstnává přibližně 700 řidičů. Společnost v loňském roce měla obrat přibližně 1,3 miliardy korun. Její strategie byla, že před krizí v souvislosti s válkou na Ukrajině do poloviny letošního uvede do provozu 700 vozů.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: