Autentický rozhovor Ivana Vyskočila o tragické smrti syna: Tenhle parchant, který střílel po lidech, ten z toho všeho vyklouzl akorát

Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2022

Fenomenální herec Ivan Vyskočil (75) se ponořil do hlubokého smutku. Jeho syn a zároveň šéf dopravní skupiny BusLine Jakub Vyskočil (†46) spáchal v noci na pondělí sebevraždu. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Pro ŽivotvČesku.cz v těžké životní chvíli poskytl Ivan Vyskočil rozhovor, ve kterém nastínil, co podle něj bylo důvodem toho, že si jeho milovaný syn vzal život.

Jakub Vyskočil jako vlastník firmy BusLine vystupoval od roku 2014. Tehdy v červenci vstoupil do platnosti zákon o zrušení anonymních akcií, kdy do té doby bylo možné skutečné vlastníky skrývat. Zákaz akcií na doručitele (majitele) měl vést ke zprůhlednění podnikatelského prostředí. A to zejména při zadávání veřejných zakázek.

Do té doby ovládal společnost liberecký podnikatel Jiří Vařil, který následně ve firmě přestal figurovat. Spekulovalo se o ale tom, že společnost nadále skrytě řídí a Vyskočil je jen bílý kůň, uvedl to iDnes.cz.

Právě o Jiřím Vařilovi se Ivan Vyskočil v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz, který redakce zanechala v autentické podobě, zmiňuje jako o muži, který ovlivnil tragédii, kdy si jeho syn vzal život střelnou zbraní.

Před měsícem jsme spolu žertovali po telefonu a dnes spolu mluvíme o věci, která vás musí hluboce bolet, a nechce se mi věřit, že se opravdu stala. Co bylo důvodem, že došlo k takové tragédii?

Ten důvod byl, že ho pronásledoval jistej Jiří Vařil, kterej mu vykrádal v podstatě firmu, a snažili se to všechno házet na něj. Ale už toho bylo tolik, že to prostě neunesl...

Moc mi to je líto. Přijít o syna je pro otce nejtěžší věc, která se mu může stát.

Jakub neunesl i to, že ten (Vařil) už měl tolik přestupků a nic se s tím neděje a nedělo... Ztrácel důvěru ve spravedlnost. On (syn Jakub Vyskočil), který všem pomáhal a posílal třeba autobusy na Ukrajinu... A tenhle parchant, který střílel po lidech, ten z toho všeho vyklouzl akorát. (V lednu 2019 Jiří Vařil střílel brokovnicí na vůz, který zastavil před jeho domem v Liberci-Harcově, pozn. red.)

Kdy jste se tu tragickou zprávu dozvěděl?

Včera v noci (z neděle na pondělí).

Kdybych vám mohl nějak pomoci...

Tátové by neměli pohřbívat svoje děti...

Firma BusLine:

Patří mezi největší autobusové dopravce v ČR. Zaměstnává přibližně 700 řidičů. Společnost v loňském roce měla obrat přibližně 1,3 miliardy korun. Její strategie byla, že před krizí v souvislosti s válkou na Ukrajině do poloviny letošního uvede do provozu 700 vozů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.