Autobus měl skřípnout do dveří seniorku a rozjet se. Policejní mluvčí popsal, co se údajně dělo potom. Žena bojuje o život

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2021

Sobotní odpoledne nedopadlo dobře pro seniorku (88), která na zastávce MHD v Praze 6 měla vystupovat z autobusu. Podle oznámení na linku policie došlo k tomu, že dveře dopravního prostředku měly ženě skřípnout tělo. Následně se řidič s autobusem rozjel. Žena utrpěla mnohačetná poranění včetně hlavy, pánve, dolních končetin a hrudníku, uvedli záchranáři. "Nehoda se stala před 15. hodinou," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk s popisem, jak se událost měla stát.

V sobotu odpoledne vyjížděly pražské záchranné složky k vážné nehodě. "Podle oznámení měla seniorka vystupovat z autobusu, měla zůstat zaklíněná ve dveřích, následně spadnout, autobus se rozjet a ona skončila pod koly autobusu. Je to ale podle oznámení, takže na místo vyjel kriminalista a vyšetřovatel z odboru vyšetřování dopravních nehod, který bude zjišťovat průběh dopravní nehody. Seniorka skončila s vážnými zraněními v péči záchranářů," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zranění seniorky byla vážná. "Pečovali jsme o ženu, která utrpěla vážná poranění horních a dolních končetin. Zranění byla devastující. Musela být uvedena do umělého spánku," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí záchranářů Jana Pošová.

Koronavirová situace v Česku není jednoduchá pro nikoho a už vůbec ne pro osoby, které jso...

Záchranáři následně zraněnou seniorku transportovali do Ústřední vojenské nemocnice na ARO. Zdravotníci museli poskytnou péči i mladé ženě, která utrpěla akutní stresovou reakci, dodala k tragické události mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.