Až 18 let za mřížemi. Slávek Boura promluvil o svém případu, v němž je obviněn z pašování drog

Slávek Boura
Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2021

Kauza, která stále nemá rozuzlení. Tak se dá smýšlet o obvinění moderátora Slávka Boury (57), který měl být údajně součástí sítě drogových dealerů. Ten »rozprášila« policejní akce Vombat. Hvězda řady televizních pořadů z 90. let měla propašovat až dvacet kilo návykových látek jako kokain, pervitin a heroin. Muži zákona Bouru na konci roku 2018 obvinili. Stále mu tak hrozí až 18 let odnětí svobody. "V případu se už dva roky nic neděje a stále nic nevím," svěřil pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, jak to aktuálně s jeho případem vypadá s tím, že je to velmi nepříjemné čekání.

"Zatím vůbec nic nevím. Koronavirus všechno posunul. Ve věci je řada obviněných lidí, někteří ani nevypovídali a je tedy otázkou, jak dlouho se to vlastně potáhne. Divné na tom je, že je to tak dlouhá doba, takže to příjemné není, ale každý den na tu kauzu rozhodně nemyslím," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz moderátor.

Slávek Boura podle svých slov pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem. „Mapoval jsem památky. Takhle jsem byl za oceánem třikrát. Nejezdil jsem sám, ale s partnerkou. Od zadavatele jsem měl všechno hrazené a můj honorář se rovnal průměrné mzdě v Česku," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura. Sám je přesvědčen, že nic špatného neudělal a jde spíše o omyl.

Obviněným hrozí v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení tresty od 10 až do 18 let. V Austrálii nepodmíněné tresty už dříve dostali tři kurýři.

Podle policie skupina, v jejímž čele stáli tři hlavní organizátoři, měla propracovaný systém najímání kurýrů na území České republiky. Vyhledávali je prakticky na celém území republiky, nejčastěji mezi lidmi s nižšími příjmy či dluhy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.