Až se bude léčit, začnu se s ní bavit, opřel se Felix Slováček do manželky. Dagmar Patrasová vrátila úder a nešetřila kritikou

Dáda Patrasová a Felix Slováček v době, kdy ještě tvořili pár
Dáda Patrasová a Felix Slováček v době, kdy ještě tvořili pár
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2021

Na klid zbraní to zatím nevypadá. Felix Slováček (78) nemá zrovna nejlepší vztahy s manželkou Dagmar Patrasovou (65), se kterou již delší čas netvoří pár. Jejich sporem se staly především výčitky týkající se lží a alkoholu. "Dokud se nenechá léčit, tak se s ní vůbec nebavím, to je moje podmínka. Nejdříve léčit, pak se může něco dít, jinak nic a konec," vyjádřil se uznávaný hudebník pro ŽivotvČesku.cz. Jeho žena si však nenechala nic líbit a reagovala na jeho slova.

Už dlouho nejsou manželé Dagmar Patrasová a Felix Slováček partnery v pravém slova smyslu, ale jejich neshody pokračují nadále. Hudebník našel před lety oporu ve výtvarnici Lucii Gelemové (38), která zastává důležité místo v jeho životě – i po nedávném rozchodu zůstali dobrými přáteli. Oblíbená tvář dětských pořadů v médiích promluvila o tom, jak tráví manžel čas prací na zahradě poté, co skončil vztah s Gelemovou a také zmínila, že se připravuje rodinné vystoupení. To však hudebník popřel a vše označuje za snůšku lží.

"Nic nerenovuji a nic neokopávám… "Je zásadní, aby nastoupila na léčení, pak se s ní začnu bavit. Dokud se nenechá léčit, tak se s ní vůbec nebavím, to je moje podmínka. Nejdříve léčit, pak se může něco dít, jinak nic a konec," reagoval před pár dny Felix Slováček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že za vším stojí démon alkoholu.

Dagmar Patrasová se ohradila v rozhovoru pro server Blesk.cz a nešetřila kritikou vůči tomu, jak se k ní manžel v minulosti choval. Neopomenula ani jeho poslední vyjádření k její osobě.

"Jsem z toho moc špatná, co je můj manžel schopen vypustit z úst. Nechápu, jak může takto veřejně a »ponižujícně« hovořit o matce svých dětí, které miluje. Vždyť on jim tím ubližuje! To já bych si – i kdyby to byla stokrát pravda – takhle hnusně mluvit o otci svých dětí nedovolila. A hlavně nechtěla, protože, ať se věci mají, jak se mají, tak manžela mám pořád ráda. Pokud já jsem alkoholička, tak v tom případě je alkoholik i můj manžel a téměř všichni v tomhle národě. Piju úplně normálně. A ruku na srdce, celé manželství mě podváděl a já kvůli dětem dělala, že jsem hluchá a slepá. A která ženská by nesáhla po skleničce, kdyby jí potom manžel ve finále všeho začal zahýbat veřejně a sedm let ji tak neustále přede všemi zostuzoval? Samozřejmě, že se mi to někdy vymklo z rukou a přehnala jsem to," popsala pocity a vzpomínky, které vyvstaly na povrch krátce nato, co se do ní manžel tvrdě »opřel«.

Felix Slováček si bral Dagmar Patrasovou v roce 1983 a dvojice spolu má dvě dospělé děti – staršího syna Felixe (37), který je také nadaným hudebníkem a pětadvacetiletou dceru Annu, jež patří k úspěšným zpěvačkám. Otázkou zůstává, jak dlouho jejich slavní rodiče povedou vzájemné spory a kdy bude »mediální válce« konec a dojde ke smíru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.