Baba Vanga o roce 2022: Přijde nebezpečný virus, najdou ho v ledu. Za pitnou vodu budou lidé platit obrovské peníze

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2021

Bulharská jasnovidka Vangelija Pandeva Dimitrová – Gušterová (†85), přezdívaná Baba Vanga či Nostradamus z Balkánu, měla dar nahlížet věci budoucí. Její život i předpovědi jsou zahalené tajemnou mlhou, co ale probleskuje o roce 2022 a následujících letech, pozitivní rozhodně není. Baba Vanga předpovídala velké politické i společenské změny a také varovala před objevením nebezpečných virů, které vědci najdou v ledu. "Včely vymřou, mléko bude otráveno. Zavařujte vodu do sklenic. Přijde den, kdy se ze Země ztratí různé rostliny, zelenina a zvířata," vyřkla jasnovidka Baba Vanga již v roce 1981. O životě a vizích bulharské mystičky vypovídá například kniha Proroctví jasnovidky Vangy od Ženi Kostadinové.

Do svých dvanácti let byla Vangelija obyčejnou dívkou, jakých v tehdejší Osmanské říši žily miliony. Vše se změnilo, když prožila větrnou bouři, při níž přišla o zrak a téměř o život. Podle vyprávění ji větrný vír zvedl do výšky několika metrů, pak ji tornádo odhodilo zpět na zem a dívka byla několik dnů pohřešovaná. Když ji našli, měla údajně oči zaslepené prachem. Od té doby ale »viděla« věci, které lidské oko běžně nevidí.

V proroctví a vizích, které dolehly až k politickým představitelům a těšily se značného respektu veřejnosti, se Baba Vanga věnovala budoucnosti lidstva a planety Země. Začala předpovídat sociální nepokoje, atentáty, politické převraty i běsnění přírodních živlů.

Podle knihy Proroctví jasnovidky Vangy od Ženi Kostadinové čeká lidstvo trnitá cesta od bohatství k úpadku a boji o holý život. Výrazné sociální nepokoje a politické krize ještě více prohloubí ekologické katastrofy a otrávené životní prostředí.

"Víte, co přijde za několik let? Zemětřesení, ohně, povodně, bída… Mnoho lidí zahyne. Všichni se budou bít, všechny národy budou na jedné hromadě. Lidí bude méně, nebude zboží. Ovce, krávy, kozy nebudou vhodné ke konzumaci. Se vším si zahráváte a nevidíte, jaká bída přichází. Lidé budou chodit holí a bosí, nebudou mít co jíst, ani čím si zatopit nebo svítit," předpověděla Baba Vanga s tím, že na jedné straně se lidstvo dostane k přelomovým vědeckým objevům, na straně druhé ale obyčejní lidé budou bojovat o kapku vody. "Nehnojte zbytečně hnojivy a chemikáliemi, protože příroda se dusí. Včely vymřou, mléko bude otráveno. Zavařujte vodu do sklenic. Přijde den, kdy se ze Země ztratí různé rostliny, zelenina a zvířata," sdělila v roce 1981 krutou věštbu.

Podle bulharské vědmy přijde také řada nových a neznámých nemocí, proti kterým lidé nebudou mít imunitu a budou masově umírat. Lidé budou padat na ulicích, aniž by lékaři odhalili, jakou chorobou trpí.

Pro roky 2020, 2021 a 2022 předpověděla Baba Vanga objevení řady nebezpečných virů, na které vědci narazí díky tání ledovců. V lednu 2020 vědci informovali, že v Tibetu objevili desítky čeledí virů, s nimiž se věda dosud nesetkala. Jsou to viry, které v ledu spaly tisíce let.

V odtávajícím permafrostu se kromě virů mohou objevit i neznámé bakterie vyvolávající závažné choroby. To nejsou pouhé »fantasmagorie« vědmy z Bulharska, to jsou scénáře, s nimiž pracuje i moderní věda. Nejedná se pouze o Tibet, permafrost a ledové plochy roztávají také na Sibiři a dalších oblastech.

"Bakterie, které mají spory, jako třeba tetanus, mohou přežít v permafrostu dlouho, řádově stovky až desítky tisíc let, některé i mnohem déle. Vědci z NASA našli v roce 2005 bakterii, která žila pod ledem celých 32 tisíc let a po oživení byla velice rychle aktivní. Dnes už existuje i několik studií o sto tisíc let starých bakteriích. Vůbec nejstarší živá bakterie, kterou lidé objevili, byla v ledu starém osm milionů let v Antarktidě. Viry považujeme za živé organismy jenom tehdy, pokud jsou uvnitř hostitele. Některé viry, které se našly v 30 tisíc let starém permafrostu, byly přesto po přenesení do laboratoře v krátké době infekční," potvrdila pro Novinky.cz polární bioložka Marie Šabacká v roce 2020.

Velkou otázkou, které se Baba Vanga ve svých předpovědích zaobírala, je kontaminace vody. Podle bulharské věštkyně bude stále těžší najít pitnou vodu a její cena poroste do závratných výšin.

Pitnou vodu pro lidstvo nezajistí ani tání ledovců, které začne hladiny oceánů výrazně zvedat od roku 2033. To jsou katastrofické vize, při jejichž četbě mnoho lidí napadne, že lidstvo by snad mohl spasit přílet mimozemšťanů. I s nimi věštkyně počítá, pomoc ale od nich nepřijde. Podle Baby Vangy budou mimozemšťané v první fázi s lidmi komunikovat, pak na ně ale zaútočí a začnou bombardovat města a brát zajatce. Na tento výklad upozornil web Knowinsiders.com.

Kdo tedy lidem pomůže? Lidstvo si podle věštkyně musí pomoci samo, musíme si uvědomit zodpovědnost k planetě, přestat drancovat přírodu, uvědomit si vlastní malost a vrátit se k pokoře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.