Reklama:

Baba Vanga varovala před spořením peněz: Kdo hromadí bohatství, plody jeho práce sklidí jiný, uvedla prý ve svých proroctvích

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2024

Bulharská prorokyně Baba Vanga byla nevidomá 55 let. Za tu dobu předpovídala osudy národů a lidí. Dokázala předpovědět události, které se skutečně staly, a jelikož byla obdarována i schopností léčit a uzdravovat, jezdili za ní lidé i tisíce kilometrů. Ve svých proroctvích, která jsou mimo jiné sepsána v knize Ženi Konstadinové »Proroctví jasnovidky Vangy«, se mystička zmínila i o přístupu k penězům a materiálnímu bohatství. Podle ní by neměl člověk hromadit majetek, aniž by si ho sám dokázal užít.

Reklama:

Baba Vanga, vlastním jménem Vangelia Pandeva Gušterova, se narodila v roce 1911 v Makedonii. Když jí bylo dvanáct let, oslepla během silné bouřky. Její paranormální schopnosti a dar jasnovidectví se u ní poprvé objevily až v roce 1941, kdy začala vidět, kdo se z fronty tehdy probíhající druhé světové války vrátí a koho postihne neštěstí.

Sláva jasnovidky se začala rychle šířit a jejími dveřmi údajně prošlo více než půl milionu návštěvníků. Kromě zásadních událostí pro lidstvo také promlouvala k jednotlivcům. V jejích údajných predikcích se objevují rady, jak vnímat svůj osud, proč se nebát smrti nebo jak přistupovat k penězům a majetku.

Reklama:

Podle Vangy by člověk neměl hromadit majetek a peníze, když sám jenom pracuje a neužívá si ho. "Člověk pracuje, pracuje, hromadí peníze a věci, pak ale zemře a všechno nechá druhému. Kdo hromadí bohatství, nikdy ho nevyužije. Plody jeho práce sklidí jiný. Proto říkám: Nehromaďte peníze! Jsou prostředkem k živobytí, využívejte je každý den. Přijde den, kdy lidi budou bohatí, ale nebudou si moci nic koupit, nic hodnotného, trvalého a cenného. Někteří lidé si myslí, že když mají peníze, mohou si koupit lásku –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ale to není možné," pronesla údajně Baba Vanga slova, která se také objevují v knize »Proroctví jasnovidky Vangy«.

Jasnovidka spatřovala štěstí v bídě a nedostatku. Materiální blahobyt je podle ní zkouškou ducha a prověrkou morálních hodnot člověka. "Bída je květ, neradujte se z bohatství. Bída dovolí těšit se z dětí, přátel, blízkých. Z bohatství onemocní duše," údajně měla Vanga sdělit světu, jak uvádí kniha.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: