Babí léto nepřijde. První předpověď na září je bez slunce. Jaké budou teploty, popsala meteoroložka

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 8. 2021

S prvními zářijovými dny se přihlásí podzimní charakter počasí a denní teploty se budou pohybovat těsně nad hodnotou 20 stupňů Celsia. "První zářijová dekáda bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Kdo se přes letní prázdniny neopálil a neprohřál u vody, tak už to v září nedožene. Počasí léto připomínat nebude, naopak teploty na teploměrech rapidně spadnou.

"Začátek září bude opravdu v duchu podzimu, od 1. září hovoříme o meteorologickém podzimu. První zářijová dekáda bude ve znamení oblačné či až zatažené oblohy, bude přicházet déšť a přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat lehce přes 20 stupňů Celsia, v maximech čekáme 22 stupňů Celsia, takto by počasí mělo vypadat do 6. září. Pak by přeháňky měly být ojedinělé do 30 procent území," popsala pro ŽivotvČesku.cz vývoj počasí po začátku školního roku meteoroložka Dagmar Honsová.

Na konci ledna letošního roku tento svět opustil legendární skladatel Ladislav Štaidl (†75). Jeho skon zasáhl českou hudební scénu, rodinu, přátele, ale i známé. Místa posledního odpočinku se dočkal až půl roku po smrti, kdy byl uložen na hřbitově v pražských Olšanech. Tam na něj chodí jeho blízcí vzpomínat, jiní si vzpomínky uchovávají v paměti. "Z mého pohledu to byl velice slušný a korektní člověk, co řekl, to platilo. Je mi líto, že nás tak brzy opustil," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář (63), který s ním komunikoval v době, kdy byl partnerem a později manželem zpěvačky Ivety Bartošové (†48).

Přestože počasí venku tomu nenasvědčuje, už je podzim a zima se pomalu ale jistě blíží. V ...

"Díky zvětšené oblačnosti se noční a ranní teploty budou pohybovat v intervalu od 6 do 11 stupňů Celsia. Při zmenšené oblačnosti samozřejmě můžeme čekat ještě nižší teploty," uvedla expertka na počasí s tím, že od září už to po ránu bude chtít svetr či bundičku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu