Babiš řekl realitu o rouškách v Praze. Odhalil, kde se budou striktně ještě nosit

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Premiér ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2020

Premiér České republiky v neděli odpoledne reagoval na zvýšený počet nakažených v jednotlivých regionech Česka. V souvislosti s tím a nadcházejícím rozvolněním roušek upřesnil, že ochrana úst a nosu v MHD by měla být od 1.července v Praze povinná jen v metru.

Babiš dále neuvedl, jak to bude ve vnitřních prostorách. "Praha vypadá dobře, řekl. Nařízení v autobusech a tramvajích podle něj určitě skončí. 

Babiš zmírnění opatření proti šíření koronaviru oznámil v neděli v podvečer. „Jak mě informoval pan ministr, je to proto, že je horko,“ uvedl.

Předtím o sundavání roušek hovořil v rozhovoru pro Českou televizi i Vojtěch, který byl spokojen s tím, že situace je příznivá.

Když se podíváme na čísla za Prahu, tak tam se situace v čase zlepšuje. Za včerejšek (sobotu) nebylo v Praze snad ani 10 nových případů a předtím 13,“ přiblížil Vojtěch.

O víkendu se jednalo v rámci expertního týmu o nutnosti nosit roušky už jen v prostorách metra. "Já bych byl pro to, abychom roušky nadále nosili i v tramvajích a autobusech, ale kolegové mě upozornili, že by to mohlo mít i negativní aspekty," dodal Vojtěch.

Ministr Adam Vojtěch má podle Babiše rozvolnění oznámit v pondělí ráno na tiskové konferenci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.