Babišova obrovská porážka a velký debakl, tak vyznavačka svetrů Markéta Pekarová Adamová zhodnotila volby. Ji zhodnotila módní policie

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2023

Markéta Pekarová Adamová (38) se v loňském srpnu nechvalně proslavila výrokem v pořadu Partie Terezie Tománkové, když národu sdělila, že si lidé příkladem mohou pomoci ohledně situace s nedostatkem energií tím, že si vezmou další svetr. V současnosti zhodnotila druhé kolo prezidentské volby, ve které Petr Pavel (61) porazil s 58,32 procenta hlasů bývalého premiéra Andreje Babiše (68). Pro generála ve výslužbě hlasovalo téměř 3,36 milionu lidí, tedy zhruba o 960.000 více než pro Babiše, což politička označila jako jeho obrovskou porážku a velký debakl. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila předního českého stylistu Káju Pavlíčka (50), který předsedkyni Poslanecké sněmovny zhodnotil v rámci jejího outfitu, který v minulosti vynesla.

Novým prezidentem po Miloši Zemanovi se stane generál ve výslužbě Petr Pavel (61). Ve finále prezidentské volby porazil s 58,32 procenta hlasů bývalého premiéra Andreje Babiše (68). Pro Pavla hlasovalo téměř 3,36 milionu lidí, tedy zhruba o 960.000 více než pro Babiše. Pavel vyhrál ve většině krajů a v zahraničí, Babiš uspěl v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Podle Markéty Pekarové Adamové je to výborná zpráva o stavu české společnosti. Jako důvod tomu přisoudila, že přišlo rekordní množství lidí k volbám. "Tudíž jim záleží na tom, jakým směrem se bude Česká republika ubírat a kdo bude hlavou státu. Zároveň většina voličů dala přednost slušnosti a pravdě, před opravdu velkou dávkou hnusu, která se objevila v kampani Andreje Babiše - stejně jako obrovské množství lží," uvedla pro deník Blesk.cz v rozhovoru.

Špičkový odborník na politický marketing ale vysvětlil, že značně vysoká volební účast neznamená, že je to výborná zpráva o stavu české společnosti, ale opačně. Volební účast byla 73,17 procenta. Pro ŽivotvČesku.cz Karel Komínek upřesnil, co by to znamenalo, pokud by přišlo k volbám o »chlup« více lidí.

"Osmdesát procent by znamenalo v našem politickém systému opravdu nějaké zemětřesení na pokraji v uvozovkách revoluce. Jinými slovy, ta situace snad není až tak hrozná, že bychom tady museli mít ohromnou volební účast někam k devadesáti procentům, protože to by byl signál, že v té společnosti se opravdu děje něco strašného," vysvětlil Karel Komínek pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud jde pak o počet voličských hlasů pro kandidáta Andreje Babiše, je politička s krátkým střihem vlasů přesvědčena o tom, že pro expremiéra šlo o silný debakl. "Jediný skutečně poražený je Andrej Babiš a ten utrpěl obrovskou porážku, velký debakl a třetí volby za sebou prohrál a myslím si, že i jeho voliči postupně sami uvidí, že Petr Pavel je dobrá hlava státu," sdělila pro bulvární portál.

Módní policie si posvítila na Pekarovou

Politička se před několika měsíci v rámci televizní debaty ohlédla do časů minulých, když se řešilo téma vytápění budov. Připomněla v ní své studentské časy v zahraničí, kdy svou chytrostí vyzrála nad zimou. "Když jsem byla jako studentka ve Velké Británii, tak si pamatuji, že teploty ve veřejných prostorách byly v zimě mnohem nižší. Bylo to standardní a lidé si nestěžovali... U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku, tedy zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr," uvedla Markéta Pekarová Adamová v televizním pořadu.

»Vyznavačku teplého oblečení« zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz špičkový odborník přes módu Kája Pavlíček, a to v rámci jejích outfitů, které v minulosti na sobě ukázala.

Samá modrá

"Délka kabátu je v pořádku, modré boty k modrému kabátu, to mi nevadí. Více bych ale zvýraznil výstřih, aby tam bylo »véčko«. Chápu, že se paní Pekarová stylizuje do političky konzervativnějšího charakteru, ale k jejímu typu postavy »véčko« sedí lépe," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zkušený stylista slavných ke snímku »č. 1« v galerii.

Černo-modrý přízrak

"Kombinace dvou barev v tomto případě na mě působí zvláštně, vypadá to, jako kdyby rukávy k tomu nepatřily. Délka a ani tvar sukně nejsou upřímně řečeno zcela vhodně zvolené. Paní Pekarové sluší, když má sukni spíše splývavou a když má délku nad kolena. A ještě k tomu ty boty... Je to takový model spíše na babičku, které je 85 let," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz model Markéty Pekarové Adamové stylista hvězd s tím, že pokud jde o fyzický pohled, tak je předsedkyně Poslanecké sněmovny hezká a mladá žena s krátkým účesem, má hezký obličej, celkově je atraktivní. "Ale s těmito šaty je to velká škoda, tady šlápla trochu vedle," doplnil ke snímku »č. 2«.

Modré šaty a lodičky v tělové barvě

"Pokud jde o modré šaty, tak v tomto případě je délka už lepší. Budu se opakovat, ale jsem přesvědčen, že jí sluší výstřih do »véčka«, střih ke krku jí dělá nepříliš hezkou plochu na hrudníku. Tam si myslím, že to ideální není. Obuv v tělové barvě mi k tomuto modelu nevadí," dodal pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na snímek »č. 3« Kája Pavlíček, který ženy hodnotí velmi často. Je totiž vyhledávaným porotcem soutěží krásy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.