Babišovy Průhonice: Co všechno vlastní v prestižní lokalitě bývalý premiér, zachytil objektiv fotoaparátu. O ceně domu politika promluvil makléř

Dům Andreje Babiše
Dům Andreje Babiše
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2022

Řada slavných Čechů se pyšní domy, na kterých se architekti odlehčeně řečeno přímo vyřádili. A to ať jde třeba o tubusový dům na pražském Břevnově Tomia Okamury (50), na konci loňského roku se do popředí zájmu veřejnosti dostal prodej černošické nemovitosti, která patřila kontroverznímu podnikateli Radovanu Křejčířovi (53). Stejně tak Čechy ale zajímá, jak bydlí poslanec a expremiér Andrej Babiš (68). Místem, kde našel své útočiště, jsou středočeské Průhonice, kde skoupil s nadsázkou řečeno téměř všechno. Pro ŽivotvČesku.cz se k jeho luxusnímu bydlení vyjádřil špičkový realitní expert Dušan Měchura, který odhadl, jakou dnes má domov šéfa hnutí ANO hodnotu.

Andrej Babiš vlastní v Průhonicích nejen sokolovnu, francouzskou restauraci, cukrárnu, pekárnu, ale spekuluje se také o čerpací stanici. Šéf hnutí ANO tvrdí, že není v jeho vlastnictví, ale zároveň říká, že na ní jsou nejnižší ceny za naftu a benzin na celé dálnici D1.

Redakce ŽivotvČesku.cz se do Průhonic vydala, aby zmapovala, co všechno je tu Babišovo. Podle sousedů, kteří o politikovi ví své, se říká, že když se v Průhonicích uvolní jakýkoli lukrativní objekt či pozemek, vždy je tady jeden mocný a movitý kupec - místní občan Andrej Babiš.

Průhonice si pamatují majitele Agrofertu už od roku 2004. Tehdy si nechával na jednom z průhonických pozemků stavět dům a vstoupil také do místního sporu o dostavbu zemního protihlukového valu.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila špičkového makléře Dušana Měchuru, který se profiluje prodejem nemovitostí pro náročné klienty, kolik odhadem může stát dům bývalého premiéra. "Průhonice jsou prestižní lokalitou, která se dnes řadí k luxusním a vyhledávaným místům, a to zejména mezi movitými klienty. Pokud jde o dům bývalého premiéra, tak si dokáži představit, že jeho hodnota přesahuje 100 milionů korun," řekl zkušený makléř pro ŽivotvČesku.cz. Co všechno v Průhonicích říká Andreji Babišovi pane, naleznete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.