Baby nebude stárnout v koutě. Do hvězdy Hříšného tance Jennifer Greyové se zakousl zub času. Lituje plastiky obličeje

Herečka Jennifer Greyová na snímku z roku 2021.
Herečka Jennifer Greyová na snímku z roku 2021.
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2021

Film Hříšný tanec z roku 1987 patří k pohádkám pro dospělé o tom, jak dívka našla velikou lásku tam, kde by ji nečekala. Po boku Patricka Swayzeho (†57) v roli Frances »Baby« Housemanové výrazně zazářila dnes jednašedesátiletá Jennifer Greyová. Herečka má za sebou boj s rakovinou, nepodařenou plastiku i rozpad manželství. "S věkem jsem pochopila, jak málo mě zajímá, co si o mně myslí ostatní lidé," vyznala se ve vzpomínkové knize.

Americká herečka Jennifer Greyová patří k učebnicovým příkladům umělců, kteří zazářili jedním výrazným kouskem a pak jejich hvězda pohasla. Když v roce 1987 do kin vtrhl film Hříšný tanec, tak všechny ženy chtěly být na místě sedmnáctileté Frances, která s rodiči a sestrou Lisou přijíždí na dovolenou do horského hotelu, kde se její cesty protnou s osudem tanečního instruktora Johnnyho (Patrick Swayze). Film vydělal 214 milionů dolarů (přibližně 4,7 miliardy korun, pozn. red.) a Jennifer Greyová byla přesvědčená, že její kariéra teprve startuje. Jenže Hříšný tanec byl pro ni vrcholem, který si tehdy ani pořádně neuměla vychutnat.

Ve své vzpomínkové knize Out of the Corner, která vyjde v květnu příštího roku, Jennifer mimo jiné zavzpomínala, jak se poflakovala po divokých hollywoodských večírcích a čekala na další velkou roli, která by se vyrovnala roli Baby.

Herečka s odstupem času tvrdí, že producenti se jí přestali ozývat po tom, co si nechala od plastických chirurgů upravit nos. "Na operační sál jsem šla jako slavná herečka a odcházela jsem z něj jako někdo úplně neznámý. Byla to opravdu pekelná plastika. Teď už navždy budu ta herečka, která byla slavná, pak podstoupila operaci a najednou ji už nikdo nepoznal," popsala ve své vzpomínkové knize a otevřeně o tom promluvila pro magazín People.

Operace, která jí sebrala autentickou tvář, ale není jedinou výzvou, které musela čelit. V jejích 50 letech jí lékaři diagnostikovali rakovinu. "Měla jsem tančit v soutěži Dancing With the Stars ale pořád mě příšerně bolel krk. Šla jsem tedy na vyšetření, aby lékaři řekli, zda vůbec mohu tančit," řekla v roce 2010 pro web Zap2It. Lékaři jí v krku našli malý uzlík a poslali na operaci. "Nechtěla jsem jít na operaci, ale lékař řekl, že musím. Vyndal půlku a ukázalo se, že je to zhoubný nádor. Tak jsem šla na další operaci, kde vyjmuli zbytek. Ještě víc operací mi dělali předtím na krční páteři. Takže mám teď úplně nový krk," dodala pro americký magazín herečka, která souboj se zákeřnou nemocí dokázala zvládnout.

Jennifer Greyová také v roce 2020 oznámila, že se jí rozpadlo manželství s režisérem Clarkem Greggem (59), se kterým má dvacetiletou dceru Stellu. Dnes říká, že ničeho ze svého života nelituje a stáří jí dává moudrost přijímat věci tak, jak přichází. "Myslím, že jednou z věcí, které jsem s přibývajícím věkem pochopila, je to, jak málo mě zajímá, co si o mně myslí druzí lidé. To, co mě nejvíce umí znepokojit, je to, co si myslím sama o sobě," napsala ve své autobiografické knize, kterou cituje magazín People, Jennifer Greyová. Té v ČR dnes nikdo už neřekne jinak než »Baby«, a to díky větě, kterou vyřkl ve snímku Patrick Swayeze a dnes už zlidověla v podobě: »Baby nebude sedět v koutě

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.