Baculka Bridget Jonesová po 20 letech: Padesátnice Renée Zellweger má postavu modelky a nestárne

Herečka musela brat pro roli Bridget Jonesové hodně kil
Herečka musela brat pro roli Bridget Jonesové hodně kil
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 12. 2020

Americká herečka Renée Zellweger (51) se proslavila jako »baculka« Bridget Jonesová ve stejnojmenné úspěšné filmové trilogii. Kvůli roli se dostala se do nekonečného koloběhu hubnutí a přibírání na váze, ale nakonec si udržuje v 51 letech velmi štíhlou postavu a zdá se, že stejně jako kilům navíc se vyhýbá přirozenému projevu stárnutí – vráskám.

Renée Zellweger, celým jménem Renée Kathleen Zellweger, ztvárnila nezapomenutelnou postavu Bridget Jonesové, baculaté třicátnice, která se snaží najít v životě lásku a štěstí. Je naprostým opakem »dokonalých« hrdinek většiny romantických filmů, ale o to větší kouzlo má.

"Na Bridget mám nejradši to, jak je zranitelná a upřímná. Líbí se mi, jak dobře zvládá být »nedokonalá«. Hodně naslouchá svojí vlastní intuici. Mám k Bridget velmi blízký vztah, možná větší, než bych chtěla přiznat. Myslím, že každý z nás, včetně mě, si k ní vytvořil nějaké pouto, protože si v postavě Bridget zrcadlil svoje nedokonalosti," řekla Renée Zellweger v rozhovoru pro Vanity Fair.

Krásná blondýnka nemá s kily navíc v reálném životě problém. Na štíhlé a vypracované postavě intenzivně pracuje cvičením jógy, pilates a kardia. A její tvář je téměř bez vrásek. "Vážně nejsem dokonalá. Moje nedokonalosti se projeví vždycky v ten nejnevhodnější čas. V živém televizním vysílání, při rozhovorech nebo na červeném koberci. Vždy se něco děje, ale to je život. Člověk se musí umět pohnout dopředu," vyjádřila se oscarová herečka, která musela kvůli roli Bridget Jonesové opakovaně dramaticky přibírat a pak hubnout.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.