Bára Basiková: Na epidemii jsem rezignovala. Pomáhám potřebným, občas zajdu na brigádu a píši

Zpěvačka Bára Basiková
Zpěvačka Bára Basiková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 1. 2021

Zpěvačka Bára Basiková (57) byla jednou z prvních, kdo před několika měsíci projevil nespokojenost s vládními opatřeními. A pustila se do politiků, kteří ukázali lidem, jak vypadá opravdový chaos a místo naděje na svých tiskových konferencích »trousili« strach. Od té doby fenomenální zpěvačka na vše okolo koronavirové epidemie rezignovala. "Přestala jsem to úplně sledovat," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, jak se k situaci aktuálně staví.

Nemůže zpívat, vystupovat, koncertovat. Nesedí ale v koutě a nemáčí kapesník slzami. Veškerý volný čas věnuje příležitostnému přivýdělku a pomáhá lidem, kteří jsou na tom hůře.

"Na epidemii a vše kolem toho jsem rezignovala. To znamená, že jsem přestala sledovat zprávy, nečtu noviny, protože si myslím, že to bude ještě na dlouho. Nechci si kazit život negativními myšlenkami. Snažím se různě pomáhat, kde to jde a dělat brigády. Dělám pro mentálně postižené a pro kojenecký ústav a aktuálně také učím zpěv a píši svůj blog, který jsem si založila loni v březnu a jmenuje se »Když skočíš, já taky« a intenzivně v něm pokračuji. Dokonce jsem dostala několik nabídek na jeho publikaci a je možné, že na podzim by z toho mohla vyjít kniha," nastínila pro ŽivotvČesku.cz Bára Basiková, která se právem řadí k historicky nejlepším tuzemským zpěvačkám.

Ohledně očkování jednoznačný názor nemá. Na jednu stranu vakcinaci vítá, a to zejména z důvodu, že život pod taktovkou vládních opatření snad za pár měsíců skončí, na druhou stranu si uvědomuje, že vakcína je poměrně nová látka bez letitých testů. "Pokud jde o očkování, tak jsem toho slyšela tolik, že jsem k tomu v tuto chvíli zdrženlivější," dodala Bára Basiková pro ŽivotvČesku.cz.

V Česku platí od 27. prosince opatření pro pátý stupeň pohotovosti PES. Rizikové skóre PES se na úroveň nejvyššího stupně dostalo 18. prosince. Po vánočních svátcích sice na tři dny index klesl na úroveň čtvrtého stupně, ale opatření stát nezmírňoval. Od 30. prosince byl index opět vytrvale nad hranicí pátého stupně až do dneška.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu po jednání vlády uvedl, že počty nově nakažených budou podle něj dále klesat, ale v počtech hospitalizovaných se zlepšení projeví nejdříve za týden.

Zpěvačka Bára Basiková (58) vzala svým fanouškům dech, když se na sociální síti ukázala v ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu