Bez blond vlasů by ho dnes jen málokdo poznal. Takhle se změnil Spike z Buffy, přemožitelky upírů. Letos z něj bude šedesátník

James Marters
James Marters
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2022

V roce 1997 na sebe herec James Marsters (59) výrazně upozornil jednou z ústředních rolí v dnes již kultovním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Ve své kariéře neměl úspěšnějšího bodu a dodnes se o něm rád baví. Pro magazín The Illuminerdi promluvil o hlavní hrdince a zažertoval na téma, jak by jeho postava reagovala na pandemii koronaviru.

Buffy, přemožitelka upírů je seriál, který v 90. letech sklidil obrovský úspěch u televizních diváků a dodnes je oblíbený. Leckdo si ho pouští nejen při televizních reprízách, ale také na placených platformách. Pro mnoho dam byla velkým lákadlem postava Spika, kterého ztvárnil James Marsters.

Přestože Buffy Summersová většinu nadpřirozených monster nemilosrdně zabíjela, blonďatý upír Spike byl v určitou chvíli dokonce i jejím milencem. Pro jeho představitele Jamese Marsterse šlo o průlomovou roli, o které rád mluví dodnes. Samotné natáčení pro něj bylo velkým zážitkem a také chová velkou úctu k Sarah Michelle Gellarové (45), která Buffy ztvárnila.

"Díky bohu za Sarah! Kdyby byl do té role obsazen někdo jiný, nejsem si jistý, že bychom vydrželi na obrazovkách sedm let. Rychle si zvykla natáčet seriál, jehož hodinové epizody byly vysílány každý den. Natáčelo se klidně 12 nebo i 20 hodin denně. Byla v tom pak už zběhlá, já si nezvykl nikdy," řekl James Marsters v rozhovoru pro magazín The Illuminerdi.

Nyní si James Marsters čas od času zahraje ve filmu a v seriálech už dostává jen epizodní role. Pro něj jako pro ne zcela úspěšného herce bylo období pandemie složité, neváhal ale zažertovat na konto toho, jak by si pandemii užil Spike ze seriálu.

"Jeho samotného by to nijak neovlivnilo. Přece jen je už mrtvý. Ale mám pocit, že by si to období hodně užíval. V přírodě by potkával na procházkách hodně osamocených lidí, kteří se snažili vyhýbat dalším lidem. Byla by to pro něj hostina," dodal herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.