Xander ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů: Nicholas Brendon byl mnohokrát zatčen, v 50 letech vypadá zničeně

Nicholas Brendon v seriálu Buffy, přemožitelka upírů
Nicholas Brendon v seriálu Buffy, přemožitelka upírů
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2021

V roce 1997 na sebe herec Nicholas Brendon (50) výrazně upozornil jednou z ústředních rolí v dnes již kultovním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Jako Xander Harris měl mnoho fanynek, ale sláva si na něm vybrala svou daň. Dlouhá léta trpěl depresemi, propadl závislosti na alkoholu a drogách a byl několikrát zatčen. Nyní v důsledku svého neřízeného životního stylu trpí velice nepříjemnými zdravotními problémy a prošel smutnou proměnou.

Jako Xander Harris v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, se Nicholas Brendon celosvětově proslavil a stal se idolem mnoha dívek. Už během natáčení seriálu v letech 1997 - 2003 ale trpěl psychickými problémy, které vyústily v závislosti na návykových látkách. V roce 2004 oznámil, že nastupuje do odvykací léčebny, paradoxně ale ty největší problémy přišly až v době, kdy léčení skončilo.

Brendon byl zatčen hned několikrát, například za řízení pod vlivem alkoholu a drog, napadení policisty, krádeže či domácí násilí. Své chování vysvětloval těžkými psychickými problémy, újmu však nezpůsoboval jen druhým, ale především i sobě. Jeho zdravotní stav odpovídá dlouholetému užívání návykových látek a s ním souvisejících nešťastných nehod.

V únoru letošního roku podstoupil herec operaci páteře poté, co uklouzl a ošklivě se zranil. Hned v srpnu byl však znovu zatčen, protože jel vysokou rychlostí a policisté u něj našli sáčky obsahující bílý prášek. Od té doby se jeho zdravotní stav znovu zhoršil a nemohl se zúčastnit premiéry svého nového filmu Wanton Want.

"Nicholas se nyní stoprocentně soustředí na své zdraví, a proto muselo jít všechno ostatní stranou. V uplynulých dvou týdnech se jeho zdravotní stav drasticky zhoršil. Aktuálně trpí paralýzou v oblasti intimních partií a pochopitelně bude potřebovat lékařskou pomoc, pravděpodobně operaci," řekla Brendonova manažerka Theresa Fortierová deníku Daily Mail.

Kvůli užívání drog, alkoholu a psychickým i fyzickým problémům Nicholas Brendon velmi rychle stárne. Jeho životní styl si na jeho vzhledu vybral svou daň a někdejší idol dívek by dnes zřejmě už jen málokteré ženě učaroval. Především na policejních snímcích je evidentní, že prošel nelichotivou proměnou. Na sociální sítě ovšem pochopitelně takové fotografie neumisťuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.