Bez bot s vizáží bezdomovkyně. Herecká exhvězda Geena Davisová šokovala vzhledem. Psychicky ji zničil rozvod, dítě měla skoro v 50 letech

Profimedia
Geena Davisová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 12. 2021

Některé filmové hvězdy doplácí na svou slávu a za roky úspěšné kariéry se nakonec dostanou na pomyslné dno. Prestižními cenami ověnčená herečka Geena Davisová (65) zakusila nejen to, jak chutná úspěch, ale i bolest a útrapy spojené s komplikovaným rozvodem s bývalým manželem Rezou Jarrahym (50), který se vlekl pět let. Paparazzi ji vyfotili v losangeleských ulicích a namísto ženy, která září jako démant, se jim naskytl smutný pohled na někoho, kdo připomínal tělo bez duše.

Bezpochyby patřila mezi hvězdy osmdesátých a devadesátých let – v době, kdy slavila jeden úspěch za druhým. Geena Davisová se objevila například v hlavní roli road movie Thelma a Louise po boku kolegyně Susan Sarandonové (75), v hororové komedii Beetlejuice z roku 1988 nebo byla obsazena společně s Dustinem Hoffmanem (84) do snímku Hrdina proti své vůli, zahrála si postavu televizní reportérky Gale Gayleová. Je nejen držitelkou Oscara, ale i Zlatého Glóbu a za své výkony byla mnohokrát také nominována v ženských hereckých kategoriích.

V rozhovoru pro magazín Vogue popsala, čím se jí okolí snažilo odradit od kariéry u filmu. "Byla jsem v oboru téměř 10 let, když jsem natáčela Thelmu a Louise. Začínala jsem v době, kdy Meryl Streepová, Glenn Closeová a Jessica Langeová získávaly každoročně nominaci za nějaký velkofilm. Zaslechla jsem tlachání o tom, že jakmile ženy v Hollywoodu dosáhnou čtyřicítky, už nenajdou práci a pomyslela jsem si: Fajn, to nebude pravda. Práce se Susan Sarandonovou mi změnila život, protože jsem nepoznala žádnou ženu jako je ona, která by řekla, co si myslí a vyjádřila, co chce. Byla jsem vychována v tom, že v životě je nejdůležitější být slušná a nedělat problémy," přiznala zcela otevřeně.

Slavná pětašedesátnice má za sebou čtyři manželství, z nichž ani jedno nevyšlo. Ale poslední s plastickým chirurgem Rezou Jarrahym, jenž trvalo 17 let, neskončilo vůbec dobře. Jeho průběh byl pro oba exmanžele velmi těžký a bolestivý, jejich vzájemné neshody už představovaly v jejich svazku nepřekonatelné problémy. Rozvod se vlekl dlouhých pět let, protože se nedokázali dohodnout na rozdělení majetku a péči o děti.

Bývalý pár má spolu tři potomky – nejstarší dceři Alizeh Keshvar je 19 let a dvojčata Kaiise Steven a Kian William oslavila v květnu sedmnáctiny. Představitelka filmové Thelmy Dickinsonové měla děti až v pozdějším věku, Alizeh přišla na svět v jejích 46 let, synové pak o dva roky později. "Vždycky jsem chtěla děti, ale nevím, co jsem dělala a na co jsem čekala tak dlouho. Pokud se nevydají po herecké dráze, pak jsem odvedla dobrou práci. Jsem si jistá, že mladí lidé to pochopili už dlouho předtím, než jsem se k tomu rozhodla já, ale v mém případě jsem se stala rodičem ve správný čas," vyjádřila se ke svým dětem a těhotenství v pozdním věku Geena Davisová, jak cituje deník The Sun.

Ve společnosti se už přestala ukazovat a naposledy se v červnu zúčastnila speciálního charitativního promítání kultovní klasiky Thelma a Louise u příležitosti 30. výročí od premiéry filmu. Americká ikona »osmdesátek« a »devadesátek« vyrazila na pochůzky do Los Angeles, ale její vzhled jen zdaleka připomínal hollywoodskou herečku, která bývala ozdobou červeného koberce. V šátku omotaném kolem hlavy, volných kalhotách a s bosými nohami byl na ni smutný pohled a bylo zjevné, že se na ní podepsal dlouholetý spor s exmanželem, který jí ubral životní sílu.

I splněný sen o vlastním domově a dokončená rekonstrukce mohou být pro někoho vánočním dárkem. Herečka Andrea Růžičková (37), kterou diváci dobře znají z televizní obrazovky, se s manželem Mikolášem (42) rozhodla zariskovat a vyplatilo se. Přestavba domu starého téměř pět století jim dala pořádně zabrat, ale nyní už se připravují na Vánoce. "Přišlo nám první vyúčtování za elektriku. V podstatě je tady na první pohled všechno hotové, vánoční stromeček budeme zdobit až na Štědrý den. Nemám ráda, když někdo připraví stromek už měsíc předem, protože pak té atmosféře schází pravá radost a euforie v ten daný čas," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Rodačka z Warhamu v Massachusetts překonala v životě mnohé a jako matka ve zralém věku se snaží dopřát svým třem dětem vše, co jen jde. I když pro ni nastaly chvíle, kdy se mohla vzdát, neudělala to. A navíc po náročném rozvodu s otcem jejích potomků došlo letos v říjnu konečně ke smíru exmanželů, kteří si už oba vytrpěli kvůli vzájemným sporům dost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu