Bílá rakev, kapela a průvod. Josef K., který utýral Marečka z Loun, se »dočká« pohřbu jako pro krále

Josef K. se údajně ve vězení oběsil.
Josef K. se údajně ve vězení oběsil.
Foto: Archiv JK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2020

Pohřeb, na který v Lounech jen tak nezapomenou... Tak chystá uctít památku Josefa K., který si měl odpykat 22 let odnětí svobody za to, že brutálně utýral tříleté dítě, jeho rodina. Josef K., si před třemi dny údajně dobrovolně vzal život, když měl spáchat sebevraždu ve valdické věznici oběšením. Rodina promluvila o detailech pohřbu.

„Pohřeb budeme organizovat, dnes jsme řešili v Lounech na hřbitovním ústavu převoz těla,“ uvedl pro web Expres.cz otec Josefa K. s tím, že půjde o velkou záležitost pro stovky lidí.

Velkolepé rozloučení

Pohřeb by se měl uskutečnit během nadcházejícího týdne. „Půjde o velmi honosný pohřeb. Bílá rakev, farář, kapela a průvod od pohřební služby,“ cituje portál zdroj, který o pohřbu má mít informace.

Případ teprve tříletého Marečka z Loun, který zemřel na následky brutálního týrání loni v únoru, zaskočil řadu lidí. Zejména i proto, že matka dítěte jen přihlížela otřesnému zacházení.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

Podle nových informací je matka dítěte údajně v 7. měsíci těhotenství. V současnosti jí čeká další soudní jednání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.