Po sebevraždě otčíma je matka utýraného Marečka údajně v 7. měsíci těhotenství

Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Foto: Archiv Simona T.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2020

Jednadvacetiletý otčím utýraného dítěte z Loun Josef K. si před třemi dny údajně vzal život oběšením ve věznici. Krátce poté, co od soudu odcházel z trestem 22 let odnětí svobody. Podle informací webu Expres.cz je matka dítěte Simona T. opět těhotná. Portálu informaci uvedl otec Josefa K., podle něhož má na smrti dítěte větší podíl.

Tříleté dítě zemřelo minulý rok v únoru. Příčinou smrti bylo brutální týraní ze strany otčíma. Matka fyzickému násilí nebránila. Teď je prý znovu těhotná. Otec Marečkova vraha sdělil, že matka zesnulého dítěte v pokročilém stadiu těhotenství.

„Od jejích kamarádek jsme se dozvěděli, že je zase těhotná. Je asi v šestém nebo sedmém měsíci,“ řekl otec Josefa K., který se podle oficiální zprávy v cele valdické věznice oběsil. V tu dobu byl na celé sám.

Rodiče odsouzeného Josefa K. nevěří, že by si sám sáhl na život. Soudí tak z dopisu, který jim přišel ve čtvrtek od již mrtvého syna. V něm nic nenasvědčuje tomu, že by se chtěl připravit dobrovolně o život. Rodiče z jeho smrti viní spoluvězně nebo »bachaře«.  „Nevěříme tomu, udělala to buď vězeňská služba, nebo vězni,“ uvedla jeho matka.  

Dále podle rodičů Josefa K. má matka na smrti dítěte větší podíl. „Dozvěděli jsme se, že bývalému příteli, který se Simonou byl ještě před Pepou a pochází z Mostu, říkala, že by chtěla o Marečka nějak přijít. To, jak o něj chtěla přijít, ale nevím,“ tvrdí jeho otec, který spekuluje o tom, že to matka mohla na otčíma Marečka »nějak nahrát«.

„Když k nim chtěly moje dcery jít na návštěvu a vzít Marečka ven, stále se vymlouvala, že jsou buď nemocní, nebo že nejsou doma,“ míní otec Josefa Kuči.

Matka usmrceného dítěte čeká na další soud. Původně hrozilo matce dítěte pět let za mřížemi za neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte. Proti tomu ale vystoupila soudkyně Adéla Baranová a požádala o projednání toho, zda by kvalifikace činu neměla být přísnější. Baranové dal před časem za pravdu pražský vrchní soud a namísto okresního soudu se případem matky Simony začal zabývat soud krajský.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.