Dopis Josefa K., který utýral malého Marečka, z vězení dva dny před oběšením. Vzkaz rodičům

Josef K. se údajně ve vězení oběsil.
Josef K. se údajně ve vězení oběsil.
Foto: Archiv JK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2020

Rodina Josefa K., který brutálním způsobem utýral nevlastního syna Marečka, nemůže uvěřit, že by si sám sáhl na život. Teď předložili jako důkaz dopis, který jim dorazil od jejich syna z pankrácké věznice. Ke 22 letům odsouzený Josef K. psal dva dny před svou smrtí. A z obsahu dopisu to nevypadá, že by chtěl spáchat sebevraždu.

Ano, mohu potvrdit, že v současné době šetříme úmrtí vězněné osoby, která byla na cele sama. Bližší informace s ohledem na průběh šetření a GDPR sdělovat nemohu,“ řekla ve čtvrtek odpoledne pro Život v Česku.cz tisková mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.

Zároveň ve čtvrtek přišel dopis rodičům Josefa K. od jejich syna. „Dopis nám přišel z pankrácké věznice, kde byl náš syn po soudu a čekal, do jakého vězení ho pošlou. Dopis nám přišel dnes, ale on ho psal už 28. června, den poté byl odeslán. V dopise píše, že ho v úterý možná budou převážet, ale ještě neví kam a dá nám brzy vědět. Den po odeslání dopisu byl ale syn mrtvý. Stále mi to vrtá hlavou,“ uvedla pro portál Expres.cz matka muže, kterému minulý týden soud stanovil novou výši trestu. A to z původních 16 na 22 let odnětí svobody.

Měl se oběsit, rodina tomu nevěří

„V dopisu se dále píše, že je smířený s tím trestem, že si to odsedí a že se těší, až přijdeme na návštěvu. Chtěl po nás ještě balík, peníze na účet a tak dále. Vůbec to nevypadalo, že by si měl vzít život. Nebyl tam ani náznak toho, že by se chtěl se mnou loučit,“  pokračuje pro web jeho matka s tím, že syn se ve vězení měl oběsit.

„Volala nám patoložka z Hradce Králové a čas úmrtí byl jedenáct hodin večer, ve dvě hodiny ráno si pro něj pak jeli. Byl oběšený, příčinu smrti ale dodneška nikdo nevíme,“ uvedl otec odsouzeného vraha s tím, že za smrtí Josefa K. stojí podle něj vězeňská služba, nebo vězni.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

V případu je stíhaná i matka batolete, která své dítě před Josefem K. nebránila, a naopak jeho týrání strpěla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.