Bill Gates oznámil, kdy podle něj skončí pandemie koronaviru. Uvedl, jak tomu lidé musí pomoct

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2021

Pandemie koronaviru udeřila v druhé vlně na podzim loňského roku a silně zasažená zůstává také Česká republika, kde se vláda dlouhé měsíce neúspěšně potýká s řešením celé krizové situace. V této nelehké době je těžké vidět pomyslné světlo na konci tunelu, ale jedním z vizionářů je americký magnát Bill Gates (65), který má jasnou představu o tom, co musí následovat, aby se celý svět dostal z krize a koronavirus se začal stávat jen špatnou a nepříjemnou vzpomínkou. Podle něj existuje doba konce nadvlády covidu.

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates, jehož majetek dosahuje téměř sto miliard amerických dolarů, promluvil otevřeně o celosvětové pandemii koronaviru. Sám se nebojí predikovat konec krize a má osobní odhad, kdy může dojít k tomu, že lidstvo získá kontrolu nad pandemií a nekonečný boj s ní definitivně skončí. Už na konci loňského roku apeloval na to, co je zcela zásadní pro to, aby k něčemu takovému skutečně došlo.

"Nejúčinnější způsob, jak lidé mohou nyní pomoct tomu, aby se zamezilo dalšímu šíření viru a pandemie došla svému konci, je následovat doporučení, která slýcháme po celou dobu. Mluvím například o tom, aby se lidé mezi sebou méně stýkali a nosili roušky všude, kde se mohou potkat s někým, kdo nepatří do jejich domácnosti," vyjádřil se Bill Gates, jak cituje web cnbc.com.

V nedávném rozhovoru pro agenturu Reuters pak promluvil o důležitosti očkování a také toho, aby se lidé nenechali manipulovat prostřednictvím konspiračních teorií, kterých je plný internet. Bohužel neustále vznikají nové a nové.

"Vyspělé země by se mohly z této krize dostat, pokud se podaří proočkovat zhruba 70 až 80 procent populace. Je to proveditelné, ovšem pokud se toho ujmou schopné vlády a očkovací strategie bude dobře komunikována. Je nutné přesvědčit co největší množství lidí o tom, že výhody vakcín jsou zcela evidentní. Nesmyslné konspirační teorie tomu ale rozhodně nepomáhají. V tomto roce bychom se mohli vrátit k normálu. Pokud pomůžeme rozvojovým zemím, aby se nákaza nešířila dál, vážně si myslím, že už pak můžeme vidět to světlo na konci tunelu," uvedl Bill Gates, spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft a druhý nejbohatší člověk na světě, který sám podstoupil očkování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.