Bill Gates se rozvádí. Před krachem manželství koupil přímořskou přepychovou vilu za téměř miliardu

Přímořské sídlo manželů Gatesových v Del Mar bude součástí rozdělení majetku při rozvodu
Přímořské sídlo manželů Gatesových v Del Mar bude součástí rozdělení majetku při rozvodu
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2021

Ani desítky let v manželství nejsou zárukou naplnění motta: Šťastně až navěky. O tom ví své americký magnát, spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Microsoft Bill Gates (65), který se rozhodl s manželkou Melindou (56) ukončit jejich svazek oficiální cestou a požádat o rozvod. V době celosvětové pandemie pár koupil luxusní přímořské sídlo v kalifornském Del Mar, které ho stálo přes 40 milionů dolarů. Otázkou zůstává, komu připadne přepychová vila po rozvodu.

Zakladatel softwarového giganta Microsoft a filantrop Bill Gates v dubnu loňského roku koupil nemovitost v Del Mar v Kalifornii, která se nachází nedaleko pláže. Za dům s manželkou Melindou zaplatili neskutečných 43 milionů dolarů (v přepočtu 924 242 000 českých korun). Smlouva na prodej byla podepsána 27. března loňského roku a jde o vskutku významnou investici.

Vila je opravdu přepychovým sídlem – má vlastní wellness lázně, domácí kino, bazén s prosklenou dlažbou, divadlo, dva samostatné domy pro hosty, velkou vířivku pro 10 osob nebo tenisový kurt a rozlehlý skleník. Postavena byla v roce 1999 uznávaným architektem a designérem Kenem Ronchettim a hlavní část domu má celkem 6 ložnic a 4 koupelny, jak informoval web Townandcountrymag.com. V obytném prostoru je hned několik částí, které jsou uzpůsobeny k odpočinku a relaxaci. Nemovitost má podlahové vytápění a automatizované osvětlovací a bezpečnostní systémy stejně tak jako klimatizaci.

"Už nevěříme tomu, že bychom spolu mohli být déle jako pár. Po velkém zvažování a práci na našem vztahu, jsme se rozhodli ukončit naše manželství. Posledních 27 let jsme vychovávali tři úžasné děti a vytvořili nadaci, která funguje po celém světě, abychom umožnili všem lidem vést zdravé a produktivní životy," cituje pár BBC.

Dům dala na prodej podnikatelka a bývalá manželka ropného magnáta Madeleine Anne Pickensová (74) začátkem roku 2019 a úchvatnou součástí nemovitosti je také přímý výhled na oceán.

Vyvstává otázka, komu připadne honosné sídlo za 43 milionů dolarů kvůli rozvodu Billa Gatese a jeho partnerky Melindy, za svobodna Frenchové. S tou se oženil v roce 1994 a společně založili nadaci Billa a Melindy Gatesových, která využívá finanční prostředky na boj s nemocemi, prevenci AIDS, univerzitní stipendia a další bohulibé účely.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.