Bohuš Matuš popsal, co se u něj změnilo poté, kdy musela do jeho bytu přijet policie kvůli ohlášenému napadení

Zpěvák Bohuš Matuš
Zpěvák Bohuš Matuš
Foto: nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2021

Kultura v Česku se pozvolna začíná vracet zpátky k životu a umělecká sféra zažívá po více jak roce epidemie koronaviru lepší časy. Od pondělí 24. května mohou organizátoři pořádat akce ve vnitřních prostorách pro 500 lidí a venkovní akce může navštívit dokonce dvojnásobek hostů. Zpěvák Bohuš Matuš (47) se před dvěma týdny oženil a prožívá šťastné chvíle s manželkou Lucií (18) a pětiměsíční dcerkou Natálkou. Návrat k hudební profesi je pro něj dalším světlým momentem. "Je to konečně dobré a moc mě těší, že se rozvolňuje a mám možnost zpívat pro svých tisíc lidí, kteří tak zhruba navštěvují má vystoupení. Rád se dívám na publikum a vidím jeho reakci," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Dlouhé měsíce se zdály nekonečné, ale přeci jen došlo na to, že kulturní scéna zažívá obrození. Muzikantům přibývají koncerty, zpěvákům vystoupení a divadelní nebo muzikálová představení a vše se postupně vrací k normálu. Pro novopečeného manžela a zpěváka Bohuše Matuše je to impuls k vysokému pracovnímu nasazení a i ze strany pořadatelů vnímá výrazný zájem.

"Musím říct, že teď mám hodně vystoupení. Na začátku června hraju i v muzikálu Láska nebeská, cestuji po České republice s krásným projektem, který nese název 5 draků v trucku – už jsme měli jeden koncert na Kladně a čekají nás další. Je to konečně dobré a moc mě těší, že se rozvolňuje a mám možnost zpívat pro svých tisíc lidí, kteří tak zhruba navštěvují má vystoupení. Rád se dívám na publikum a vidím jeho reakci," řekl Bohuš Matuš pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nyní se uklidnila také situace s jeho sousedem, se kterým měl dlouhodobé neshody.

"Vadilo mu, že kouřím na balkóně, proto jsem to úplně zrušil a koupil jsem si elektronickou cigaretu. Svým způsobem je asi mým strážným andělem, protože mi zachránil zdraví. Jak mi vždycky tak trochu vynadá, přestanu třeba na měsíc kouřit, ani mě to nenapadne (směje se)," popsal pro ŽivotvČesku.cz Bohuš Matuš aktuální vztahy se sousedem, který mu zpočátku dělal těžkou hlavu a dokonce do místa jeho bydliště musela přijet hlídka policie.

"Měli jsme to ohlášeno jako spor mezi sousedy kvůli kouření na balkoně, kdy tam měla proběhnout nějaká hádka. Když měl jít jeden z těch mužů na nákup, tak ho měl málem soused shodit ze schodů. Na místo přijeli kolegové, kteří zjistili, že případ je bez napadení, bez škody na majetku a nikdo nechce nic oznamovat, celá věc tak byla vyřešena na místě," řekl pro ŽivotvČesku.cz k nedávnému výjezdu mužů zákona mluvčí policie Jan Daněk.

I když se situace v panelovém domě, kde zpěvák žije s rodinou, stabilizovala a došlo k vzájemné dohodě, stále s manželkou Lucií hledají nové bydlení. Pár chce, aby nadaný pěvec mohl trénovat hlasivky a oba žili s malou holčičkou podle vlastních představ bez jakýchkoli omezení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.