Boj se zákeřnou nemocí Kirstie Alleyová nevyhrála. Před smrtí prodala svůj přepychový palác, musela ale slevit

Dům byl na trhu od roku 2018 a než našel kupce, musela jít herečka s cenou třikrát dolů
Dům byl na trhu od roku 2018 a než našel kupce, musela jít herečka s cenou třikrát dolů
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 12. 2022

Svět zasáhla velmi smutná zpráva. Herečka Kirstie Alleyová po krátkém boji s rakovinou zemřela, bylo jí 71 let. O jejím úmrtí dnes informovaly na Twitteru hereččiny děti, zahraničním agenturám smutnou ztrátu potvrdil manažer umělkyně Donovan Daughtry. Před necelými dvěma lety se podařilo umělkyni prodat svůj losangeleský dům v Los Feliz - na trhu byl ale od roku 2018. Než nakonec našel kupce, musela herečka cenu třikrát snížit, informoval o tom portál Los Angeles Times.

Skon herečky zaskočil celý filmový svět. "Elán naší matky, její vášeň pro život a tvořivost, její děti, vnoučata i mnohá zvířata neměly obdoby. Inspirovaly nás k tomu žít život naplno právě tak, jak to dělala ona," uvedli na sociální síti Twitter True a Lillie Parkerovi, Alleyové adoptivní děti.

Smutná zpráva zaskočila i zmíněného herce Johna Travoltu. "Vztah s Kirstie byl jedním z nejvíce speciálních, který jsem kdy měl. Miluju tě, Kirstie. Vím, že se ještě uvidíme," uvedl na svém Instagramu.

Podle portálu TMZ se herečce stal osudný boj s rakovinou. "Není jasné, o jaký typ onemocnění šlo," uvedl portál. V posledních letech Alleyová vystoupila v několika televizních reality show včetně taneční soutěže Dancing With the Stars, která je v českém provedení známá jako StarDance ...když hvězdy tančí.

Prodej extravagantního domu

V dubnu loňského roku se až napotřetí »zbavila« svého domu, který byl na trhu od roku 2018. Oproti původně požadovaným 12 milionům dolarů (přibližně 276 milionů korun - pozn. red.) nakonec nemovitost prodala za 7,8 milionu dolarů. I tak se jí podařilo zůstat v zisku, protože v roce 2000 herečka vilu pořídila za 3 miliony dolarů.

Dům z roku 1931 navrhl slavný architekt Arman Monaco. Zajímavý je zejména tím, že je extravagantní zvenku i zevnitř. Nechybí fresky, okovaná okna, obrovské křišťálové lustry, ale třeba i zrcadla v masivních rámech či koupelnové obklady navozující dojem podvodního světa, uvedl to portál Los Angeles Times.

Dům je vybaven šesti ložnicemi, stejným počtem koupelen, jídelnou a hudební místnostností. Nechybí ani knihovna, obývací pokoj či salonek, který barevností koresponduje s rozkvetlou zahradou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.