Bojím se, že se lidé nenechají očkovat. Pak ta situace bude nekonečná, míní Kamila Nývltová

Kamila Nývltová doma peče, relaxuje, ale nezapomíná ani na práci zpěvačky
Kamila Nývltová doma peče, relaxuje, ale nezapomíná ani na práci zpěvačky
Foto: Archiv Kamily Nývltové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2021

Snad každou oblast zasáhla koronavirová epidemie v Česku, která v současné době vykazuje alarmující čísla. Obrovský vliv má samozřejmě i na kulturu, kde vládní opatření radikálně omezují práci umělecké sféry. Zpěvačka Kamila Nývltová (31), která za normálních okolností působí na mnoha muzikálových scénách, vystupuje a naplno se věnuje hudební kariéře, má nyní pomyslnou »stopku« ve své práci a všechno se pro ni změnilo. V exkluzivním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak a kde tráví volný čas, čeho se nejvíce obává nebo to, jaký má názor na aktuálně ožehavé téma očkování proti koronaviru.

Jak prožíváte tuhle náročnou dobu, která přinesla pro všechny dosud nepoznanou situaci?

No snažím se to nějak zvládat. Není to úplně moc pozitivní, protože to trvá už hodně dlouho, ale stále se snažím zabavit. Takže dost sportuji, peču, chodím s pejskem, plánuji nové věci, které chci vydat. Připravuji si nový repertoár a pořád jen uklízím (smích).

Kde trávíte volné dny?

Hlavně u našich v Podkrkonoší. Mám u nich vše, co potřebuji. A taky hlavně co v Praze. U rodiny mám zahradu a přírodu. Jsem tu spokojená.

Nemůžete zpívat ani vystupovat. Jak výrazně vám to zasáhlo do pracovního života?

Dost. Nebudu lhát, že už jsem vlastně přes půl roku, co se týká kultury bez příjmu a bez vidiny něčeho nového, ale nic nenadělám. Takto podobně je nás myslím více, než dost.

Necháte se očkovat, nebo jste spíš člověk, který ve vakcinaci nevidí pomoc a řešení?

Ano nechám, protože jinak nebudu moci zpívat a dělat to, co mě baví.

Čeho se nejvíce obáváte s ohledem na současný stav v Česku?

Toho, že se lidi nebudou chtít dát očkovat a bude to trvat dlouho, než se z toho dostaneme. Tím pádem se nic nehne vpřed a budeme se točit stále v kruhu.

Jste skvělá pekařka a cukrářka. V čem si nejvíce věříte?

Asi v klasice. Taková ta typická česká a poctivá cukrařina. Takže buchty, koláče, cukroví, věnečky, špičky - hlavně aby to bylo dobré, protože není pečení jako pečení, na chuti záleží.

Jaké je vaše největší přání do nového roku 2021?

Aby byl svět aspoň zase o trošku zpět normální a zase začal fungovat. A aby si lidé uvědomili, že v našem životě opravdu není nic samozřejmost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.