Bojovala s rakovinou, když nosila miminko pod srdcem. Žena popsala, co musela podstoupit pro záchranu syna

Claire Hiltonová-Ellisonová se synem
Claire Hiltonová-Ellisonová se synem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Měla prožívat jedno z nejkrásnějších období v životě. Ale ukázalo se, že bude muset projevit nezlomnou vůli a překonat překážky osudu. Claire Hiltonová – Ellisonová z anglického Liverpoolu se připravovala na budoucí mateřství, když se dozvěděla, že kromě přivedení svého děťátka na svět, musí bojovat také o vlastní život. Ale právě její syn byl tím, kdo ji zachránil, protože díky přehnané opatrnosti a kontrole v době těhotenství objevila bulku na pravém ňadru.

Těhotenství bývá obdobím, kdy se žena většinou více pozoruje. Samozřejmě sleduje rostoucí bříško, ale také poprsí, které se v průběhu měsíců požehnaného stavu přirozeně mění. Claire Hiltonová – Ellisonová si díky větší pozornosti zaměřené na své tělo všimla drobné bulky velikosti hrášku na pravém ňadru. Ihned věděla, že to musí řešit.

"Snažila jsem se zůstat pozitivní, ale něco uvnitř mi říkalo, že to bude vážnější. Když jsme řešili výsledky vyšetření, bylo mi řečeno, že nic není průkazné, podstoupila jsem mamograf a biopsii. Chtěli mě připravit na skutečnosti, že by se mohlo jednat o rakovinu. Měla jsem týden na to, abych vše zpracovala," řekla Claire Hiltonová – Ellisonová, jak cituje britský Mirror.

"Nejdřív jsem cítila zlost. Myslela jsem si, že to není fér. Měla jsem prožívat nejšťastnější období v životě. Měla jsem se těšit na mateřství, ne se bát, jestli se budu schopná postarat o svého chlapečka stejně, jako když budu nemocná a budu se muset léčit. Jakmile mi lékaři sdělili, jak bude vypadat můj plán léčby, bylo to, jako by mi spadl kámen ze srdce. Věřím v něj a v to, že lékaři ví, co je pro mě nejlepší," vyjádřila se žena, která s ohledem na těhotenství nemohla podstoupit vyšetření CT nebo magnetickou resonanci a celkově pro ni byla léčba s miminkem pod srdcem náročnější i psychicky. Nebojovala totiž pouze za sebe, ale také o život vymodleného dítěte.

Léčila se ve Fakultní nemocnici Antree University Hospital a jak sama popsala na sociálních sítích, rakovina ji zavedla do pekla, ale naštěstí zase zpět. Nemoc ji ale naučila lásce, pokoře, vděčnosti a dokázala díky ní najít sílu, o které netušila, že ji vůbec má. Musela začít léčbu, která zahrnovala 15 cyklů chemoterapie a stejný počet radioterapií, které se řadí mezi účinné metody léčby onkologických onemocnění. Musela neustále myslet na to, že její vůle musí být silná za dva.

Anamnézu rakoviny nemá v rodině a jako 30letá žena v očekávání prvního dítěte zakusila, jak může být osud někdy krutý. Ale nevzdala se – kvůli sobě, synovi i milovanému partnerovi Keithovi. "Než jsem si našla bulku a byla mi skutečně diagnostikovaná rakovina... prostě si nemyslíš, že se ti to opravdu stane. Díky synovi jsem na sebe byla opatrná," dodala Claire Hiltonová – Ellisonová, která je nyní šťastnou maminkou ročního chlapečka jménem Jude William a již brzo má dokončit chemoterapie. Jejím cílem je upozornit na riziko rakoviny a nabádat k prevenci, která může zachránit spoustu životů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.