Bolestivá ztráta pro pražské záchranáře, smiřují se s odchodem kolegyně. Dáša měla velké srdce, říká Jana Poštová

Dáša Vysočanská pracovala jako referentka vzdělávacího a výcvikového střediska
Dáša Vysočanská pracovala jako referentka vzdělávacího a výcvikového střediska
Foto: Se svolením Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2021

Pražští záchranáři se těžce smiřují s nečekaným odchodem Dagmar Vysočanské, které pracovala na pozici referentky výcvikového a vzdělávacího střediska. "Dáša měla to největší srdce na světě, byla výjimečná, jako jedna z mála dokázala zachránit záchranáře," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová, která v osobě Dagmar Vysočanské měla skvělou kolegyni i kamarádku.

O víkendu zemřela Dagmar Vysočanská, která deset pracovala u pražských záchranářů jako referentka vzdělávacího a výcvikového střediska. Kolegové na ni navždy budou vzpomínat jako na vstřícnou a empatickou ženu, která záchranářům při jejich náročném poslání pomáhala dodávat energii úsměvem i dobrou radou.

"Dáša měla to největší srdce na světě, byla výjimečná, jako jedna z mála dokázala zachránit záchranáře. Nebyla to jen kolegyně, byla to naše ségra, naše rodina… To jsou slova kolegy z našeho Vzdělávacího a výcvikového střediska, to jsou lidé, kteří byli Dáše nejblíž. Já bych to lépe nepopsala," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová, která v osobě Dagmar Vysočanské měla našla oddanou kolegyni a hlavně skvělou kamarádku.

Veškerá administrativa, která je se vzděláváním zdravotníků spojená, procházela pod rukama zkušené referentky. Dagmar Vysočanská ale pomáhala organizovat výcvikové a vzdělávací akce i v terénu.

"Optimismus Dášu neopustil, ani když musela před rokem podstoupit vážnou operaci. Prala se s tím s úsměvem a všichni jsme byli rádi, že se k nám po pár měsících zase vrátila. Říkala, že »zvednout se z postele« jí tehdy pomohla i podpora kolegů a to, že na ni nezapomněli," uvedli zarmoucení kolegové v prohlášení na facebookovém profilu pražské záchranné služby.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.