Bolestný pohled zdrceného vdovce. Josef Abrhám se těžce rozloučil s milovanou Libuškou

Herec Josef Abrhám
Herec Josef Abrhám
Foto: Marek Patek / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 6. 2021

Prožili spolu 45 let v lásce a úctě. On jeden čas uvažoval, že by se dal na dráhu faráře, ona už jako mladé děvče tíhla k herectví... Pro Josefa Abrháma (81) znamenal 25. červen jeden z nejbolestivějších dnů jeho života. V kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově se rozloučil s milovanou manželkou Libuškou Šafránkovou, jejíž pozemská pouť skončila ve věku 68 let.

"Točit s manželem je pro mě taková jistota. V jeho společnosti se cítím úplně svobodná," řekla Libuše Šafránková pro ŽivotvČesku.cz letos v lednu, když už začínala cítit, že její pozemské putování se blíží ke konci. Prožili spolu láskyplných 45 let. Ona od mládí tíhla k divadlu, on se rozhodoval mezi divadlem a posláním faráře. Co Bůh spojí, člověk nemá sílu rozdělit...

Josef Abrhám na poslední rozloučení s milovanou manželkou dorazil těsně před začátkem smuteční mše. Obřad absolvoval na invalidním vozíčku, ve tváři bylo vidět, že poslední dny mu ubraly mnoho sil...

Kamery, které přenos natáčely, aby se posledního rozloučení mohli zprostředkovaně účastnit i fanoušci a Libuščini přátelé, několikrát decentně zabraly obličej muže, který prožil nejtěžší okamžiky svého života.

Přátelé a sousedi mají o oblíbeného herce obavy. "Potkávala jsem ji tady málokdy, většinou i s panem Abrhámem. Paní Libuška se vždy usmívala jako anděl, oni byli moc tichá a hodná rodina," řekla pro ŽivotvČesku.cz sousedka slavné dvojice. Ti, kteří měli Libušku hodně rádi, si nyní uvědomují, že Josef Abrhám bude složitě hledat sílu k bytí bez milované a spřízněné duše.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.