Reklama:

Tři roky bez Libušky Šafránkové. V posledním rozhovoru mluvila o svých pokladech

Libuška Šafránková s manželem Josefem Abrhámem
Libuška Šafránková s manželem Josefem Abrhámem
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2024

Národem milovaná umělkyně Libuška Šafránková zemřela před téměř třemi lety. Dva dny po svých 68. narozeninách podlehla v boji se zdravím. Miliony fanoušků zůstaly po ztrátě fenomenální herečky zarmouceny. Nejhůře se s jejím nečekaným odchodem ale samozřejmě vyrovnávali její blízcí. Manžel Josef Abrhám zemřel 11 měsíců poté. V posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz legendární pohádková Popelka promluvila o svých vnucích i milovaném manželovi.

Reklama:

Ikona české kinematografie Libuše Šafránková zemřela náhle 9. června 2021, dva dny předtím oslavila 68. narozeniny. Oslavy se ale nekonaly, jelikož pohádkovou Popelku hospitalizovali v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, kde podstoupila náročnou operaci a kde poté skonala.

Reklama:

Libuška Šafránková půl roku před svou smrtí poskytla redakci ŽivotvČesku.cz velmi vřelý rozhovor, ve kterém zmínila slavného manžela Josefa Abrháma, své vnuky a legendární pohádku Tři oříšky pro Popelku, kde ztvárnila hlavní roli.

V jejich rodině ji prý na Vánoce nesledují. Milující babička zmínila, že by se měl dát prostor nastupující generaci umělců, do které patří i její dva nejstarší vnuci Josef a Antonín.

"Jak máme doma hodně dětí, tak nevím, jestli se to povede. Zatím se to moc nedařilo, abych sledovala televizi. Kluci jsou velcí a moc šikovní, už sami natáčí filmy – dokonce vyhráli nějakou filmovou soutěž. Jsou tady už nové generace, které je třeba vnímat. Proto to letos bude asi zase bez Popelky," popsala s úsměvem velká dáma českého filmu pro ŽivotvČesku.cz, jak v jejich rodině probíhaly Vánoce.

Vždy s láskou také mluvila o svém životním partnerovi a manželovi Josefu Abrhámovi. "Točit s manželem je pro mě taková jistota. Je to stejná jistota jako s Láďou Smoljakem či Zdeňkem Svěrákem, můj manžel k nim patří, a když jsem byla v jejich společnosti, tak jsem se cítila úplně svobodná," svěřila Libuška pro ŽivotvČesku.cz na konci roku 2020.

Vnuci legendární herecké dvojice jsou skutečně talentovaní mladíci. Tvůrčí činnosti se oba věnují už od dětství - točí vlastní animované i hrané filmy, za které již získali ocenění. Také v loňském roce dokázali, že jim není vzdálená ani herecká poloha. Zahráli si totiž ve videoklipu k jedné z básniček Aleny Müllerové.

Starší vnuky má Josef Abrhám mladší s ilustrátorkou Denisou Grimmovou. S druhou manželkou Ludmilou má syn herecké dvojice další tři děti.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: