Bouřkami to neskončilo. Konec týdne přinese silné ochlazení. Vedra si dají pauzu, nejnižší teploty přes den budou okolo 13 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2022

Za posledních 24 hodin (do středeční šesté hodiny ranní) pršelo na většině území – nejčastěji spadlo od 1 do 20 mm, ale na Brněnsku až trojnásobek. "Nejvyšší srážkové úhrny hlásí Střelice na Brněnsku - 68 mm (což odpovídá květnovému dlouhodobému normálu z let 1981–2010, který je 69 mm), Kuchařovice 41 mm nebo Dukovany 34 mm. Po pátečním přechodu studené fronty bude do Česka o víkendu proudit studený vzduch od severu až severozápadu, který nepustí víkendové odpolední teploty přes 18 °C. Studená budou i rána – v neděli po ránu musíme místy počítat i s přízemními mrazíky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz ohledně předpovědi pro další dny meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve středu bude nejvíce oblačnosti a srážek hned v první polovině dne - pršet bude nejvíce ve východní polovině území, pak ale i v Čechách lze očekávat občas déšť nebo přeháňky.

"Během dne počasí u nás začne ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který přinese ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Zpočátku dne bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Během dne bude docházet od severozápadu k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Večer tak bude v západní polovině území až polojasno. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 °C, chladněji bude na Zlínsku a Ostravsku," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude znát vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu. Bude jasno až polojasno, jen přechodně až oblačno. "Užívejte, protože už v pátek budeme opět vytahovat deštníky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

V pátek bude zpočátku dne jasno až polojasno, postupně bude docházet od západu k přibývání oblačnosti a místy se dá počítat s deštěm nebo přeháňkami. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C, na jižní Moravě až 24 °C.

"V sobotu bude oblačno až polojasno, zejména na severu území místy přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Následně v neděli bude oblačno až polojasno, během dne místy přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C, místy přízemní mrazíky. Denní teploty 13 až 17 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.